Donnarumma: Shqipëria ka një skuadër të mirë me lojtarë të rinj, por që kanë krijuar përvojë

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:09

Donnarumma: Shqipëria ka një skuadër të mirë me lojtarë të rinj, por që kanë krijuar përvojë

Në prag të ndeshjes së ardhshme, kapiteni i ri i Italisë, Gianluigi Donnarumma, shpreh gatishmërinë për të udhëhequr skuadrën drejt suksesit. Me një histori të pasur si kampionë të Europës, Italia, nën drejtimin e Luciano Spalletti, përballet me peshën e pritshmërive të larta.

“Ne jemi të vetëdijshëm për cilësinë e lartë të Shqipërisë dhe përvojën që kanë fituar lojtarët e saj të rinj. Çdo ndeshje sjell sfida të reja, dhe ne jemi të përkushtuar për të dalë triumfues në çdo përballje, duke filluar me takimin e radhës”, tha Donnarumma.

Me vetëm 25 vjet, Donnarumma tashmë ka një karrierë të ndritur me 62 paraqitje për kombëtaren A të Italisë. Ai ka qenë pjesë e ekipit në tre ndeshje kundër Shqipërisë, por këtë herë ai është gati të lërë gjurmët e tij në fushë si lideri i ri i skuadrës.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:09