Stefan Jevtoski emri më i ri në ekipin e Struga Trim Lum

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:07

Stefan Jevtoski emri më i ri në ekipin e Struga Trim Lum

Kampioni I Maqedonisë së Veriut klubi I futbollit Struga Trim Lum ka zyrtarizuar angazhimin edhe të një futbollisti. Bëhet fjalë për mesfushorin defanzivë 26 vjeçar Stefan Jeftovski I cili vinë nga skuadra hungareze e Ujpesht i cili pjesë e së cilës skuadër ishte për 3 vite të plota.

Ndryshe karrierën e tij ndërkombëtare e kishte nisur që si 19-vjeçar, kur nga klubi amë i Metalurgut ishte transferuar te Loko Plovdiv në Bullgari.

Destinacioni i radhës në karrierën e tij ishte Kroacia dhe skuadra e Varazhdin, pjesë e së cilës ishte për gjatë sezonit 2017/18, ndërsa gjithashtu kishte provuar veten të luaj edhe në Ukrainë, me skuadrën e Arsenal Kiev (2018/19).

Vera e vitit 2019-të e gjeti atë sërish në futbollin tonë vendor, këtë herë me fanellën e Rabotniçkit, për të cilën skuadër brenda dy edicioneve zhvilloi 42 ndeshje, duke realizuar edhe 4 gola dhe 1 asist.

Jeftovski me Struga Trim Lum firmosi kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti pasi nënshkroi të njëjtën u prezantua nga Drejtori ynë Sportiv, Besart Isaku.

Ndërkaq Struga Trim Lum ka publikuar edhe orarin e katër ndeshjeve kontrolluese që do të zhvilloj në fazën përgatitore.

20.06.2024 në Strugë, Struga TRIM LUM – Tikveshi,

24.06.2024 në Pgradec, Struga TL – Partizani

28.06.2024 në Strugë, Struga Trim Lum – Tirana

01.07,2024 në Ohri takohen Struga Trim Lum – Llapi /tvklan.mk/

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:07