Jude Bellingham, njeriu i momenteve vendimtare

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 13:05

Jude Bellingham, njeriu i momenteve vendimtare

Kur klubi apo kombëtarja ka nevojë ai është gjithmonë aty.

Emri i tij është Jude Bellingham dhe ‘misioni’ i tij është që të shënoj gola vendimtar.

Futbollisti anglez është një ndër pretendentët kryesor për të fituar Topin e Artë.

Me golat e tij Reali arriti të fitoj La Ligan ku në shumë momente ishin gola vendimtar, njëjtë sikur në Champions League.

Me Realin në sezonin që lamë pas shënoi katër gola në kohën shtesë madje dy herë në El Classico ndaj Barcelonës.

Teksa ditën e djeshme Bellingham u bë heroi i Anglisë në kohën shtesë kur shënoi në minutën e pestë shtesë për të barazuar ndaj Sllovakisë dhe të dërgoj ndeshjen në vazhdime.

Në vazhdime ‘Tre Luanët’ triumfuan 2-1 dhe janë kualifikuar në çerekfinale të Euro 2024, aty ku do të luajnë ndaj Zvicrës.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 13:05