Sot luhen ndeshjet Portugali – Slloveni dhe Francë – Belgjikë

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 09:08

Sot luhen ndeshjet Portugali – Slloveni dhe Francë – Belgjikë

Sot zhvillohen dy ndeshje të 1/8 së finales së EURO 2024-shit.

Derbi i sotëm zhvillohet nga ora 18:00, midis Francës dhe Belgjikës.

Ndërkaq në ora 21:00, Cristiano Ronaldo me shokë do të luftojnë për Portugalinë kundër Sllovenisë për një vend në çerekfinale.

Kujtojmë se mbrëmë në çerekfinale kaluan Anglia dhe Spanja që mposhtën Sllovakinë dhe Gjorgjinë.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 09:08