Chelsea nis një ofertë, para plus dy lojtarë për Osimhen

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 11:42

Chelsea nis një ofertë, para plus dy lojtarë për Osimhen

Klubi anglez, Chelsea thuhet se ka bërë ofertën e parë për sulmuesin e Napolit, Victor Osimhen.

Blutë janë fokusuar në sjelljen e më shumë talenteve të rinj në skuadër këtë verë.

Megjithatë, ata tani janë të vendosur të shkojnë me të gjitha për sulmuesin e Nigerisë, Osimhen, i cili është objektivi i tyre kryesor për të shënuar gola.

Chelsea tashmë ka bërë ofertën e parë për Osimhen, duke testuar vendosmërinë e Napolit.

Sipas gazetarit Damiano Er Faina, Chelsea ka ofruar yllin belg Romelu Lukaku, talentin italian Cesare Casadei dhe 40 milionë euro.

Lukaku është ai që Napoli e dëshiron shumë, pasi trajneri i tyre Antonio Conte është një tifoz i madh i tij.

Megjithatë, ata do të duhet të bindin Napolin se një ofertë e tillë është e barabartë me klauzolën e lirimit prej 120 milionë eurosh

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 11:42