De Ligt pranë lëvizjes “gjigande” në afatin kalimtar

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 11:53

De Ligt pranë lëvizjes “gjigande” në afatin kalimtar

Me shumë mundësi e ardhmja Matthijs de Ligtit do të jetë te Manchester Unitedi.

Ditët e fundit, sipas raportimeve të medieve britanike “Djajtë e kuq” kanë kontaktuar me përfaqësuesit e mbrojtësit të Bayern Munichut dhe tashmë lojtari është më afër këtij transferimi, pasi ka marrë një ofertë të konsiderueshme financiare.

Manchester Unitedi i ka ofruar holandezit një kontratë 5-vjeçare me terma financiare shumë tunduese.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 11:53