Messi u rikthehet stërvitjeve me Argjentinën

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 10:27

Messi u rikthehet stërvitjeve me Argjentinën

Argjentinasi Lionel Messi është rikthyer në stërvitje të hënën teksa përgatitet për t’u përballur me Ekuadorin në çerekfinalet e Kupës së Amerikës në Houston këtë javë.

Messi nuk ishte stërvitur që kur pësoi një dëmtim në kofshë gjatë fitores 1-0 të skuadrës së tij kundër Kilit më 25 qershor. Ai u largua nga fitorja 2-0 e Argjentinës ndaj Perusë të shtunën.

Federata Argjentinase e Futbollit tha se Messi bëri disa punë kineziologjike para stërvitjes dhe ishte me pjesën tjetër të grupit më pas.

Argjentina do të përballet me Ekuadorin të enjten.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 10:27