Turqia shkon në pushim me epërsi ndaj Austrisë

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 2 Korrik, 2024 21:55

Turqia shkon në pushim me epërsi ndaj Austrisë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së 1/8 së finales në Kampionatit Evropian, mes Austrisë dhe Turqisë.

Skuadra e drejtuar nga Vincenzo Montella ka shkuar në pushim me epërsi 1-0.

Golashenues ishte Merih Demiral, i cili shënoi golin e epërsisë qysh në minutën e parë të ndeshjes./IndeksOnline/

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 2 Korrik, 2024 21:55