Liverpooli vendos për të ardhmen e Luis Diaz

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 3 Korrik, 2024 09:16

Liverpooli vendos për të ardhmen e Luis Diaz

Liverpool kohët e fundit u përfshi në një dramë të papritur transferimi që përfshin anësorin e Newcastle United, Anthony Gordon.

Kjo kishte bërë që disa tifozë të pyesnin nëse Reds po kërkonin të gjenin një zëvendësues për Luis Diaz.

Kolumbiani kohët e fundit është lidhur me një transferim të mundshëm te Barcelona, por duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Por sipas James Pearce të The Athletic, Liverpool nuk ka fare plane për largimin e kolumbianit Luis Diaz në afatin kalimtar veror.

The Reds nuk kanë marrë asnjë ofertë për anësorin kolumbian dhe nuk po kërkojnë ta shesin atë në çdo kohë pasi ai vlerësohet si një anëtar kyç i skuadrës.

Diaz bëri 51 paraqitje për Liverpool sezonin e kaluar, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Ai aktualisht po merr pjesë në Copa America me Kolumbinë dhe luajti një rol kyç për t’i ndihmuar ata të kalojnë në çerekfinale.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 3 Korrik, 2024 09:16