​Inzaghi dhe Interi në diskutime për marrëveshjen e re

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 8 Korrik, 2024 16:32

​Inzaghi dhe Interi në diskutime për marrëveshjen e re

Drejtorët e Interit takuan agjentin e Simone Inzaghit, Tullio Tinti, të hënën në mëngjes dhe të dy palët raportohet se janë afër arritjes së një marrëveshjeje për zgjatjen e kontratës së trajnerit, raporton “Sky Sport Italia”.

Inzaghi është afër nënshkrimit të një vazhdimi të kontratës me kampionin e Serie A, Interin, pas një takimi mes përfaqësuesit të tij Tinti dhe drejtorëve të klubit zikaltër.

Sipas ekspertit të transferimeve të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio , takimi u zhvillua të hënën në mëngjes dhe të dy palët tani janë afër arritjes së një marrëveshjeje të plotë.

Raportet e mëparshme pohuan se Interi dhe agjenti i Inzaghit diskutuan për kohëzgjatjen e një kontrate të re për taktikanin italian.

Deri më tani, Inzaghi ka nënshkruar një vazhdim të kontratës njëvjeçare me Interin në fund të çdo sezoni. Këtë herë, ai mund të vendosë një kontratë dyvjeçare ose një marrëveshje me një opsion për një sezon të mëtejshëm.

Aktualisht, kontrata e Inzaghit në Inter skadon në qershor 2025.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 8 Korrik, 2024 16:32