Romeo Veshaj zbulon ku do ta gjejë sezoni i ri

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 8 Korrik, 2024 12:52

Romeo Veshaj zbulon ku do ta gjejë sezoni i ri

Ish-finalisti i Big Brother VIP 3, Romeo Veshaj ka folur në “Top Arena” për rikthimin e tij në ekran.

Fillimisht ai zbuloi se pas daljes nga shtëpia më e famshme në Shqipëri ka dashur që të kalojë kohë me familjen dhe të qetësohet.

Për sa i përket sezonit të ri, ai nuk do të jetë moderator por aktor në serialin “Tenxherja Kapakun”.

Romeo Veshaj: Aty brenda ishte pak vështirë, kalova katër muaj e gjysmë në një presion të madh. M’u desh të jetoja pak kohë me familjen dhe me Heidin jashtë kamerave. Mendova që të mos kaloj kohë me njeri tjetër veçse familjes. Më mungon televizioni, por sërish nuk ka shumë kohë që jam shkëputur.

Ed Manushi: Ti hyre në BBV si një nga personazhet e rëndësishëm të Top Channel pasi ishte pjesë e familjes. Ti përveç vetes tënde përfaqësoje edhe televizionin?

Romeo Veshaj: Jam munduar që të përfaqësoj denjësisht televizionin. Jam munduar të mos ofendoj dhe fyej njeri. Të mos i bie kujt në qafë. E shijova si eksperiencë. Njoha super-vajzën që unë kam në krah. Nuk do të bëja asnjë gjë ndryshe në rrugën time në BBV. Unë ky jam. Ka pas momente kur i kam thënë vetes ‘pse hyra brenda’.

Ed Manushi: Ti vjen sezonin e ri ndryshe. Vjen me një serial “Tenxherja Kapakun”.

Romeo Veshaj: Është një super produksion që është punuar me shumë dashuri.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 8 Korrik, 2024 12:52