Arrestohen shtatë shtetas të Turqisë në Ohër

Arrestohen shtatë shtetas të Turqisë në Ohër

Prokuroria Themelore Publike e Ohrit ngriti procedurë kundër shtatë personave për vepër penale Falsifikim i dokumenteve nga neni 278 paragrafi 3 në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal. Nga Prokuroria informojnë se shtetasit e dyshuar turq, të cilët janë

Lexo tërë artikullin
Katër emigrantë nga Afganistani mbrëmë janë zbuluar në  Tabanoc

Katër emigrantë nga Afganistani mbrëmë janë zbuluar në Tabanoc

Katër emigrantë nga Afganistani mbrëmë janë zbuluar në vendkalimin kufitar Tabanoc në vagonin e një treni transportues i cili qarkullonte drejt Hungarisë. Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se mbrëmë rreth orës 00,05 në vendkalimin kufitar Tabanoc – të punësuarit

Lexo tërë artikullin
Makina godet një 10 vjeçar në Shkup

Makina godet një 10 vjeçar në Shkup

Një fëmijë i moshës 10-vjeçare është lënduar rëndë në një aksident trafiku në bulevardin “Mito Haxhi Vasilev-Jasmin” në Shkup. MPB-ja bëri të ditur se mbrëmë në orën 21:15 ishte denoncuar se në bulevardin “Mito Haxhi Vasilev-Jasmin” një automjet i markës

Lexo tërë artikullin
Aksident i rëndë në Butel

Aksident i rëndë në Butel

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte në Butel, përcjell FLAKA. Sipas dëshmitarëve okularë, ka edhe persona të lënduar. Aksidenti ka ndodhur në kryqëzimin e Bulevardit Bosnje dhe Hercegovinë dhe rrugën Kemal Sejfula. Policia zhvillon hetime në vendin e

Lexo tërë artikullin
Prespë, vidhen 26.880 kilogram mollë nga një depo

Prespë, vidhen 26.880 kilogram mollë nga një depo

Në depo në rrugën ”29 nëntori” në Prespë janë vjedhur 26.880 kilogram mollë informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Nga atje theksojnë se person i panjohur me forcë ka hyrë në objekt dhe ka marrë 56 kuti të mbushura

Lexo tërë artikullin
Shkup, është përmbysur një automjet transporti

Shkup, është përmbysur një automjet transporti

Një aksident trafiku në lagjen “Autokomanda” në hyrje të Shkupit ka rezultuar me përmbysjen e një automjeti të transportit, raporton Anadolu Agency (AA). Automjeti i transportit “Fiat” qëndron i përmbysur në vendngjarje, ku dhe mbërriti policia për të insperktuar aksidentin,

Lexo tërë artikullin
Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

Një këmbësorë ka marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa pesë persona lëndime të lehta në pesë prej gjithsej 10 aksidenteve të trafikut që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në pesë aksidente trafiku

Lexo tërë artikullin
Ekzekutohet 28 vjeçari në Tiranë, qëllohet me armë jashtë lokalit

Ekzekutohet 28 vjeçari në Tiranë, qëllohet me armë jashtë lokalit

Një person ka mbetur i vdekur mbrëmjen e së hënës pasi është qëlluar me armë zjarri në zonën e “Astirit” në Tiranë. Policia ka bërë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:45, në një rrugicë, në afërsi të

Lexo tërë artikullin
Kumanovë, një person ia vuri zjarrin veturës së policisë dhe i gjuajti policëve

Kumanovë, një person ia vuri zjarrin veturës së policisë dhe i gjuajti policëve

Mëngjesin e së hënës, rreth orës 2:10, një person i panjohur ka dashur t’ia vejë zjarrin veturës së policisë “Chevrolet Spark”, e cila ishte e parkuar para ish objektit të Shtëpisë së ARM-së. Rastin e konfirmoi edhe SPB në Kumanovë.

Lexo tërë artikullin
Kumanovë, person i panjohur tenton t’i vë zjarrin veturës së policisë

Kumanovë, person i panjohur tenton t’i vë zjarrin veturës së policisë

Mbrëmë rreth orës 02:10 në rrugën “Brigada e 3-të e Maqedonisë”, në qytetin e Kumanovës, një person ka tentuar t’i vë zjarrin një veture të policisë në zonën e brendshme të policisë. E aktin e njëjtë e kanë vërejtur edhe

Lexo tërë artikullin

REKLAMA