Tejkaluan autorizimet, padi penale për 6 policë nga Shkupi

Tejkaluan autorizimet, padi penale për 6 policë nga Shkupi

Deri tek Prokuroria Publike janë parashtruar padi penale kundër gjashtë nëpunësve të policisë të punësuar në SPB Shkup. Të njëjtit dyshohet se me 18 maj të këtij viti kanë shkelur nenin 143 të Kodit Penal, respektivisht kanë kryer vepër penale

Lexo tërë artikullin
Aksident trafiku në rrugën Tetovë-Shkup, përmbyset një makina

Aksident trafiku në rrugën Tetovë-Shkup, përmbyset një makina

Në rrugën Tetovë- Shkup ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku ku si pasojë është përmbysur një veturë. Për momentin rruga është e bllokuar, derisa ende nuk ka informacione për viktima ose të lënduar. Së shpejti informacione shtesë…   

Lexo tërë artikullin
Gjenden e vdekur një 71-vjeçare në Shkup

Gjenden e vdekur një 71-vjeçare në Shkup

Një grua 71-vjeçare nga Shkupi u gjet e vdekur dje në banesën e saj në rrugën “Gjenevska” në Shkup. E ndjera u gjet nga djali i saj, i cili thirri një ambulancë dhe një mjek i cili konstatoi vdekjen e

Lexo tërë artikullin
Në rrugën Dibër – Strugë është djegur tërësisht një automjet

Në rrugën Dibër – Strugë është djegur tërësisht një automjet

Në rrugën Dibër-Strugë dje pasdite për arsye akoma të panjohura, dymbëdhjetë kilometra nga Dibra, është djegur automjet në lëvizje, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. “Mbrëmë rreth orës 13:00, në rrugën Dibër-Strugë, afër fshatit Otishan të Dibrës, është djegur një

Lexo tërë artikullin
Luftoi për ISIS-in, padi penale për gruan nga Shkupi

Luftoi për ISIS-in, padi penale për gruan nga Shkupi

Një grua 38-vjeçare nga Shkupi shkoi dy herë në Siri, ku luftoi në radhët e Shtetit Islamik. Sektori për luftë kundër terrorizmit, ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit në kuadër të Departamentit për parandalimin e krimit të organizuar dhe serioz ngriti

Lexo tërë artikullin
Gjindet trupi i pajetë i 16-vjeçarit në liqenin e Prespës

Gjindet trupi i pajetë i 16-vjeçarit në liqenin e Prespës

Sot, rreth orës 14:00, në ujërat e liqenit të Prespës, ekipet e Ministrisë së Punëve të Brendshme e kanë gjetur trupin e pajetë të 16-vjeçarit nga Resnja. Nga MPB njoftojnë, se trupi i pajetë do të dërgohet për obduksion. Ndryshe,

Lexo tërë artikullin
Kumanovë, sulmohet një mjek i ndihmës së shpejtë

Kumanovë, sulmohet një mjek i ndihmës së shpejtë

Në Kumanovë një mjek i Ndihmës së Shpejtë ka denoncuar në polici se ishte metë e një sulmi fizik gjatë kryerjes së punës së tij. Rastin në SPB Kumanovë, mjeku V.V e ka denoncuar dje në orën 10:20, me çka

Lexo tërë artikullin
Vijon kërkimi i 16-vjeçarit që u zhduk dje në Liqenin e Prespës

Vijon kërkimi i 16-vjeçarit që u zhduk dje në Liqenin e Prespës

Policia është ende në kërkim të 16 vjeçarit nga Resnja, i cili dje pasdite është zhdukur në ujërat e Liqenit të Prespës, në lagjen turistike Pretor. Policia njofton se ende nuk është gjetur 16-vjeçari dhe se për momentin nuk mund

Lexo tërë artikullin
Aksident zinxhirëror në Strazhë

Aksident zinxhirëror në Strazhë

Katër automjete kanë marrë pjesë në aksidentin në Strazhë, ndërsa në mesin e automjeteve ka pasur edhe një automjet në pronësi të MPB-së, me të cilin ka drejtuar një zyrtar policor. Siç njoftojnë nga policia, në aksident kanë marrë pjesë

Lexo tërë artikullin
Zjarr në Liqenin e Tikveshit, përfshihet edhe pyll me pisha

Zjarr në Liqenin e Tikveshit, përfshihet edhe pyll me pisha

jarr shpërtheu në Liqenin e Tikveshit, ndërsa nga ai është përfshirë edhe pyll me pisha, konfirmuan për MIA-n nga Njësia zjarrfikëse territoriale – Kavadar. Tre ekipe të zjarrfikësve, me tre automjete zjarrfikëse dhe dy ekipe nga “Pyjet kombëtare”, me dy

Lexo tërë artikullin