Reali nuk i lë të qetë Barcën e Atleticon

Reali nuk i lë të qetë Barcën e Atleticon

Real Madrid ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së 34-të të La Ligas spanjolle për të mbetur hije e Atletico Madridit dhe Barcelonës, të cilat kanë një pikë më tepër se madrilenët. Reali para shikuesve të vetë në Santiago

Lexo tërë artikullin
Ecclestone kundër femrave në F1

Ecclestone kundër femrave në F1

Bernie Ecclestone këmbënguli në qëndrimin e tij kundërshtues për praninë e femrave në rolin e piloteve në Botërorin e Formulës 1. Bosi i këtij kampionati deklaroi se femrat nuk e kanë fizikun e duhur për të drejtuar një makinë të

Lexo tërë artikullin
Euroliga, Reali i Madridit rrëzohet nga froni

Euroliga, Reali i Madridit rrëzohet nga froni

Reali i Madridit nuk do të ketë mundësinë të mbrojë titullin e kampionit të Evropës në basketboll për meshkuj. Skuadra spanjolle u eliminua në çerekfinale nga Fenerbahçe, me skuadrën turke që fitoi edhe sfidën e tretë 75-63, për ta mbyllur

Lexo tërë artikullin
Neuer zgjat kontratën me Bayern Munchen

Neuer zgjat kontratën me Bayern Munchen

Manuel Neuer ka zgjatur kontratën me Bayern Munchen edhe për 5 vite të tjera. Kjo do të thotë se aventura e tij me bavarezët do të mbyllet në vitin 2021. Portieri 30-vjeçar, i cili ka fituar me Gjermaninë Kupën e

Lexo tërë artikullin
Serie A, Napoli i rikthehet fitoreve, 6 gola Bolognas

Serie A, Napoli i rikthehet fitoreve, 6 gola Bolognas

Napoli i rikthehet rezultateve pozitive në Serinë A duke fituar me rezultat tenistik ndal Bolognas 6-0. Formacioni i Sarrit bëri gjithçka mirë në këtë takim, duke iu afruar Juves në -6 pikë. Gabbiadini gjeti golin e parë që në minutën

Lexo tërë artikullin
“Maratonomaku” Amir Abrashi, 331 km në 28 ndeshje

“Maratonomaku” Amir Abrashi, 331 km në 28 ndeshje

Amir Abrashi është kthyer në një nga lojtarët më të spikatur të Bundesligës 2 dhe për të kuptuar pse, mjafton të shohësh statistikat e tij sezonale me fanellën e Fraiburgut. Sipas statistikave zyrtare të publikuara nga “Bild”, mesfushori shqiptar është

Lexo tërë artikullin
Lajm i hidhur: Ndërroi jetë mundësi Amir Rexhepi

Lajm i hidhur: Ndërroi jetë mundësi Amir Rexhepi

Sot ka ndërruar jetë 19 vjeçari Amir Rexhepi, mundësi i dalluar i klubit Liria nga Shkupi, studenti i degës së Edukatës Fizike pranë Universitetit Shtetëror të Tetovës. Ai pati një luftë të vështirë me sëmundjen e leukimisë. Përkundër iniciativës për

Lexo tërë artikullin
Shqipëria në Euro 2016, risi në informimin e publikut nga FSHF

Shqipëria në Euro 2016, risi në informimin e publikut nga FSHF

Kur kanë mbetur më pak se 2 muaj nga fillimi i kampionatit Europian të futbollit, Federata Shqipate e Futbollit ka menduar që të bëjë diçka për të informuar të gjithë opinionin publik në lidhje me përgatitjet e kombëtares sonë për

Lexo tërë artikullin
Milan, Brocchi debuton me fitore

Milan, Brocchi debuton me fitore

Milani ka mundur minimalisht Sampdorian në transfertë falë golit të kolumbianit Bacca, i cili i dhuroi në këtë mënyrë fitoren e parë trajnerit të ri Christian Brocchi. Në një ndeshje me pak raste dhe me një ritëm nën mesatar, kuqezinjtë

Lexo tërë artikullin
F1, 100 podiume për Mercedesin

F1, 100 podiume për Mercedesin

Në Kinë, Nico Rosebrg nuk festoi vetëm fitoren e tij të tretë në po aq gara, por shtoi statistikat e Mercedesit. Në pistën e Shangait, skuadra gjermane shënoi podiumin e saj të 100 në historinë e saj në Formulën 1,

Lexo tërë artikullin