Moti sot me diell, temperaturat deri 29 gradë

Flaka
Botuar nga Flaka 6 Prill, 2024 07:28

Moti sot me diell, temperaturat deri 29 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, më e theksuar në pjesët lindore. Temperaturat do të lëvizin nga 1 në 29 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Tempetatura minimale do të jetë 6 gradë, ndërsa maksimalja 28 gradë.

Flaka
Botuar nga Flaka 6 Prill, 2024 07:28