Back to homepage

Etiketë "MOTI"

Nesër priten reshje lokale të shiut

Nesër priten reshje lokale të shiut

Nesër në pjesët perëndimore do të ketë shi lokal dhe bubullima të rralla. Më pas vijon një periudhë e motit të qëndrueshëm me vranësira mesatare, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Temperatura minimale do të lëvizë prej 6 deri 16

Read Full Article
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe e ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare jugore, ndërsa në pjesën perëndimore herë pas here do të shfaqet erë e fortë nga

Read Full Article
Moti sot pritet të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare

Moti sot pritet të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare

Moti sot pritet të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa pasdite kryesisht në zonat malore në pjesët lindore të Maqedonisë do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve afatshkurtra. Do të fryjë erë e lehtë deri

Read Full Article
Parashikimi i motit në Flaka | VIDEO

Parashikimi i motit në Flaka | VIDEO

Gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të mbizotërojë mot pjesërisht me vranësira e me periudha me diell. Pasdite do të jetë i paqëndrueshëm, me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullimë. Në disa vende proceset do të jenë më intensive

Read Full Article
Moti sot do të jetë i ndryshueshëm

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm

Moti sot do jetë pjesërisht me vranësira, me diell dhe jostabil me reshje lokale të dendura shiu dhe bubullima, sidomos pasdite. Kryesisht në pjesët lindore proceset do të jenë lokalisht më intensive në formë stuhie me erë të fortë dhe

Read Full Article