Numri i të vdekurve në Gaza arrin në 33 mijë e 729, thotë ministria e shëndetësisë

Anila Fazliu
Botuar nga Anila Fazliu 14 Prill, 2024 10:59

Numri i të vdekurve në Gaza arrin në 33 mijë e 729, thotë ministria e shëndetësisë

33 mijë e 729 palestinezë janë vrarë dhe 76 mijë 371 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e shëndetësisë së Gazës në një deklaratë të dielën.

Në 24 orët e fundit janë vrarë 43 palestinezë dhe 62 janë plagosur, thuhet në deklaratën e ministrisë, transmeton Klankosova.tv. Shumica e viktimave kanë qenë gra dhe fëmijë, tha ministria, dhe mijëra trupa të tjerë ka të ngjarë të mbeten të pa numëruar nën rrënojat në të gjithë Gazën.

Anila Fazliu
Botuar nga Anila Fazliu 14 Prill, 2024 10:59