Numri i të vdekurve në Gaza arrin në 33 mijë e 729, thotë ministria e shëndetësisë

33 mijë e 729 palestinezë janë vrarë dhe 76 mijë 371 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e shëndetësisë së Gazës në një deklaratë të dielën. Në 24 orët e fundit janë vrarë

Read Full Article

Izraeli përdor inteligjencën artificiale në luftime, shefi i OKB-së nga shqetësim!

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka shprehur shqetësime lidhur me raportet për përdorimin e inteligjencës artificiale (AI) nga Izraeli në luftën e tij kundër Hamasit në Gaza. Jam thellësisht i shqetësuar nga raportet se fushata e

Read Full Article