Xavi: Këto janë katër skuadrat favorite për ta fituar CHL

Xavi: Këto janë katër skuadrat favorite për ta fituar CHL

Mesfushori spanjoll ka renditur katër skuadra që sipas tij do të triumfojnë në Evropë këtë vit. Legjenda e Barcelonës dhe kombëtares spanjolle, Xavi Hernandez, aktualisht është duke luajtur në Super Ligën e Katarit, me skuadrën Al Sadd. Në një intervistë

Lexo tërë artikullin
Reagimi i FSHF-së në lidhje me çështjen “Skënderbeu”

Reagimi i FSHF-së në lidhje me çështjen “Skënderbeu”

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije opinionin publik se UEFA ka vënë në dijeni sot FSHF për vendimin e marrë nga ana e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës pranë saj, për çështjen “Skënderbeu”, shkruan infokusi. Sipas vendimit të marrë,

Lexo tërë artikullin
UEFA dënon ashpër skuadrën shqiptare, 1 milion euro dhe 10 vjet jashtë kampionateve evropiane

UEFA dënon ashpër skuadrën shqiptare, 1 milion euro dhe 10 vjet jashtë kampionateve evropiane

Pas zhurmës së shkaktuar ditët e fundit për trukimet në sport, UEFA ka marrë një vendim për skuadrën e Skënderbeut. Plot 10 vite përjashtim nga aktivitetet europiane ka qenë vendimi që ka marrë UEFA. Vendimi erdhi sipas kërkesës së komisarëve

Lexo tërë artikullin
FIFA përcakton listën e gjyqtarëve të Botërorit

FIFA përcakton listën e gjyqtarëve të Botërorit

FIFA përcakton listën përfundimtare të 36 arbitrave që do të drejtojnë 64 ndeshjet e fazës finale të kampionatit të ardhshëm botëror, kompeticion që do të startojë më datë 14 qershor në Rusi. Komisioni i posaçëm i organizmit më të lartë

Lexo tërë artikullin
Real Madridit pas Alissonit të Romës

Real Madridit pas Alissonit të Romës

Real Madrid ka vendosur prioritetet kryesore për verën e vitit 2018. Transferimi i një portieri shihet si prioriteti kryesor i ‘Los Blancos’, shkruajnë mediet në Spanjë. Duke parë çmimet e lartë të De Gea dhe Courtios, Real Madrid po mendon

Lexo tërë artikullin
Atalanta e interesuar për Ardian Ismajlin

Atalanta e interesuar për Ardian Ismajlin

Lideri i Përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, shumë shpejt mund ta ketë të ardhmen në futbollin italian. Qendërmbrojtësi kosovar, i cili në skuadrën e Hajdukut nuk po gjen shumë hapësira, me gjasë në afatin kalimtar do të vërshohet nga

Lexo tërë artikullin
Pesë super ndeshja na presin në gjatë fundjavës

Pesë super ndeshja na presin në gjatë fundjavës

Gjatë fundjavës do të rikthehen ndeshjet e kampionateve për klube të shteteve evropiane. Futbolldashësit do të jenë dëshmitar të pesë super ndeshjeve pesë kampionatet kryesore të kontinentit tonë. Derbi do të zhvillohet në shtetin gjerman, po ditën e shtune, me

Lexo tërë artikullin
Ronaldo “bllokon” Lewandowskin, do yllin e Premier Leagues

Ronaldo “bllokon” Lewandowskin, do yllin e Premier Leagues

Cristiano Ronal ka dëshirë të luajë me Mohamed Salah te Real Madrid. Ylli i Liverpool po kalon një formë të jashtëzakonshme në këtë sezon nën urdhrat e Jurgen Klopp. 25-vjeçari ka realizuar 35 gola në të gjitha kompeticionet në vitin

Lexo tërë artikullin
Problemi i Argjentinës nuk është Dybala por mungesa e Messit

Problemi i Argjentinës nuk është Dybala por mungesa e Messit

Disfata e Argjentinës në miqësoren me Spanjën i ngjason një makthi duke hapur plagë të thella në përfaqësuesen bardhekaltër, që tashmë duhet të gjejë kurën për t’u forcuar përpara Botërorit Por nëse tifozët do të mendonin se i riu i

Lexo tërë artikullin
Barcelona largon lojtarin e njohur

Barcelona largon lojtarin e njohur

Ylli i katalunasve mund të transferohet në Premierligë. Ousmane Dembele me shumë gjasë do të largohet nga Barcelona. Ylli i katalunasve mund të transferohet në Premierligë. Sipas “Don Balon”, Liverpool dhe Arsenal kërkojnë lojtarin. Mirëpo, për Dembelen në garë është

Lexo tërë artikullin