Cikalleshi shënon, por nuk ndihmon dot skuadrën

Cikalleshi shënon, por nuk ndihmon dot skuadrën

Goli i Sokol Cikalleshit nuk e ka ndihmuar Osmanlisporin në transfertën e vështirë me Sivasspor, teksa është mundur me rezultatin e përgjithshëm 3-2. Trajneri Buz i besoi një fanellë titullari sulmuesit shtatlartë të kombëtares shqiptare, që një javë më parë

Lexo tërë artikullin
Arlind Sulejmani më 16 mars `tund` arenën në Vjenë, bokson kundër afrikanit Bangu

Arlind Sulejmani më 16 mars `tund` arenën në Vjenë, bokson kundër afrikanit Bangu

Bokseri i njohur nga Tetova, Arlind Sulejmani pritet që më 16 mars të këtij viti të tund arenën e boksit në Vjenë të Austrisë duke boksuar kundër afrikanit Jusufu Bangu, ky i fundit pa asnjë humbje e asnjë abstenim por

Lexo tërë artikullin
CR7, më shumë gola sesa 117 klube nga 137 në Champions League

CR7, më shumë gola sesa 117 klube nga 137 në Champions League

Askush tjetër si ai, e këtë gjë e tregojnë edhe shifrat. Produktiviteti i Cristiano Ronaldos në Champions League është një rekord më vete. Me dygolëshin e shënuar ndaj PSG-së, në fitoren 3-1 të “Los Blancos”-ve në “Bernabeu”, ylli portugez është

Lexo tërë artikullin
Në kërkim të Europës, Partizani humb edhe Telushin

Në kërkim të Europës, Partizani humb edhe Telushin

Partizani të hënën do të ketë një nga sfidat përcaktuese për të vetmin objektiv që i ka mbetur në këtë edicion, pozicionimi në një vend që të dërgon në Europa League. Pak ditë nga përballja me Kukësin, një lajm aspak

Lexo tërë artikullin
Mourinho sulmon mediat për Pogban

Mourinho sulmon mediat për Pogban

Jose Mourinho ka folur për Paul Pogban dhe raportimet e fundit se raportet mes dyshes janë dëmtuar dukshëm. Ai ka kritikuar ashpër mediat duke thënë se ata kanë shpikur temat për tensione mes lojtarit dhe tij. Trajneri i ka nxjerrë

Lexo tërë artikullin
Roger Federer bëhet tenisti më i vjetër që renditet si i pari në renditjen e ATP-së

Roger Federer bëhet tenisti më i vjetër që renditet si i pari në renditjen e ATP-së

Roger Federer u bë tenisti më i vjetër botëror në historinë e tenisit që renditet në vendin e parë të ranglistë botërore të ATP-së. Zvicerani triumfoi kundër tenistit 30-vjeçar Robin Haase në turneun e hapur të Rotterdam Open. Në këtë

Lexo tërë artikullin
Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon FSHF: Hetim origjinës së telefonatave

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon FSHF: Hetim origjinës së telefonatave

Pas deklaratës së UEFA-s se inspektorët që po merren me çështjen e Skënderbeut janë kërcënuar me vdekje ka ardhur reagimi i Federatës Shqiptare të Futbollit. FSHF distancohet plotësisht nga ngjarja më e fundit ku persona anonimë kanë cenuar integritetin moral

Lexo tërë artikullin
Kosova me trajner të ri për miqësoret e marsit

Kosova me trajner të ri për miqësoret e marsit

Sekretari gjeneral i Federatës së Futbollit të Kosovës Eroll Salihu, në një intervistë për emisionin ‘Minuta e Fundit’ në Klan Kosova ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të bëhet me trajner të ri para ndeshjeve miqësore që

Lexo tërë artikullin
Hysaj mund të kalojë në Premierligë

Hysaj mund të kalojë në Premierligë

Mbrojtësi i Shqipërisë mund të largohet nga Stadio San Paolo në fund të këtij edicioni, pasi po përcillet me kujdes nga dy skuadrat e mëdha angleze. Manchester United dhe Arsenal kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të krahut të

Lexo tërë artikullin
Vetëm 1 minutë në fushë, mesfushori i Kombëtares shënon një supergol

Vetëm 1 minutë në fushë, mesfushori i Kombëtares shënon një supergol

Ka mjaftuar vetëm një minutë lojë për mesfushorin më të ri të kombëtares shqiptare, që luan me AEK-un e Athinës, Astrit Ajdareviç, që të shënojë një supergol dhe të rikthejë baraspeshën në sfidën ndaj Dynamos së Kievit. Mesfushori mori përsipër

Lexo tërë artikullin