Back to homepage

Etiketë "Gostivari"

Ahmeti nga Gostivari:  BDI është historia më e bujshme e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

Ahmeti nga Gostivari: BDI është historia më e bujshme e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

Gjatë ceremonicë së dorëzimit të detyrës, Kryetar dege në Gostivar, ku të pranishëm ishin edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI, Ali Ahmeti, zv.kryeministri i parë Artan Grubi, kryeparlamentarit Talat Xhaferi, kryetarit të komisionit zgjedhor partiak Ejup Rustemi,

Read Full Article
Bilanc shqetësues. 32.911 shqiptarë jetojnë në Gostivar, 31.627 në mërgim!

Bilanc shqetësues. 32.911 shqiptarë jetojnë në Gostivar, 31.627 në mërgim! Updated

Gostivari paraqitet komuna e 4-të për nga numri i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, pas Shkupit, Kumanovës dhe Tetovës, njofton Gostivari Sot Të dhënat janë marr nga Enti Shtetëror i Statistikës së Maqedonisë së Veriut. Në komunën e Gostivarit rezulltojnë

Read Full Article