Kthehu në faqen kryesore

Posts From Flaka

Devijon nga rruga kamioni me targa serbe

Më datë 20.05.2024 në ora 18:30, në SPB-Tetovë është raportuar se në autostradën Shkup – Tetovë, në afërsi të urës mbi lumin Vardar në Zhelinë të Tetovës, kamioni “Volvo” me shenje nacionale serbe, i drejtuar nga Z.J. (65) nga Republika e Serbisë, ka

Read Full Article

Realizonte transport publik në të zezë, Policia nis procedurën

Më datë 20.05.2024 në ora 12:25, gjatë njëaksioni kontrollues ndaj drejtuesve të mjeteve të cilët kryejnë transport publik të udhëtarëve, zyrtarët policorë nga SPB-Tetovë kanë kontrolluar autobusin “Mercedes” me targa të Prilepit, të drejtuar nga K.D (53) nga Bllaca e Tetovës ku është konstatuar se ai kryente transport publik të

Read Full Article

Tetovë, përleshje fizike në vend të punës

Më datë 20.05.2024 në ora 15:00 në SPB-Tetovë, D.S.(45) nga Gllogja e Tetovës ka raportuar se rreth orës 10:20 në vendin e punës në fabrikë në Bërvenicë të Tetovës, pas një debati të mëparshëm ka qenë e sulmuar fizikisht nga kolegja e saj M.K (50) nga Tetova. Po merren masa për zbardhjen e

Read Full Article

Gostivar, Policia raporton për dhunë në familje

Më datë 20.05.2024 në ora 17:30, zyrtarë policorë nga Departamenti i policisë-Gallatë,kanë privuar nga liria personin A.F. i cili në ora 17.00 ka qenë i raportuar nga bashkëshortja e tij 26-vjeçare se e ka sulmuar fitikisht dhe e kishtembyllur në një dhomë në shtëpinë e tyre familjare. Personi është ndaluar

Read Full Article

Konflikt familjar në një fshat të Gostivarit Përditësuar

Më datë 20.05.2024 në ora 22:50 në DPB-Gostivar, një banore 41-vjeçare nga një fshat i Gostivarit ka raportuar se rreth orës 20:00 në shtëpinë e tyre familjare, bashkëshorti i saj B.B. ka sulmuar fizikisht atë dhe babain e saj. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të çështjes, ndaj B.B.

Read Full Article

Telma: ”Privohet Ixhet Memeti” Përditësuar

Televizioni Telma sa po publikoi lajmin që është arrestuar Ixhet Memeti, anëtar i Këshillit të Prokurorëve Publik, transmeton Flaka Televizioni pret që lajmi të konfirmohet nga organet e rendit, ndërkohë që mësohet që me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake,

Read Full Article

Video e rrallë e Ali Ahmetit e para 33 viteve Përditësuar

Një video e rrallë nga aktivitetet në ilegalitet të liderit të BDI-së Ali Ahmeti është publikuar së fundmi në opinion. Në video pamje shihet se si Ali Ahmeti drejton me mbledhjen e Këshillit Koordinues Mobilizues të mbajtur në Lucern të

Read Full Article

Martesat brenda të njëjtës gjini/ Shqipëri: Kisha reagon për martesën e dy vajzave

Pas zhurmës që shkaktoi në rrjet dhe në media celebrimi në martesë i dy vajzave në Tiranë, ka ardhur dhe reagimi zyrtar i Kishës Katolike Shqiptare. Sipas zëdhënësit, Dom Mark Pashkja mbetet i palëkundur qëndrimi i Kishës Katolike që është

Read Full Article

“Flaka zbardh emrat e ministrave të VMRO-DPMNE. Ka disa digastere të reja”

Agjencia e lajmeve Flaka ka arritur deri tek emrat e kabinetit të ri qeveritar nga radhët e VMRO-DPMNE. Në mesin e tyre ka kuadro të reja por nuk mungojnë as kuadro të vjetra të kësaj partie. Do të ketë ministri

Read Full Article

Promocion i ri, fitim bonusi për Xhekpot mania në 2win.mk

Од 20.05.2024 до 02.06.2024 играчите имаат можност за забава со најновиот ЏЕКПОТ МАНИЈА двонеделен онлајн турнир со КЕШ добивки во вредност од неверојатни 600.000 денари. Изненадувања од тимот на Видеолотарија КасиносАвстрија за играчите на интернет игрите на среќана единствената легална платформа за интернет игри на среќа во Македонија 2win.мк не запираат.  Од 20.05.2024

Read Full Article