Back to homepage

Etiketë "Vjosa Osmani"

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori Yousaf Junaid

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori Yousaf Junaid

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri jo rezident i Republikës Islamike të Pakistanit, Yousaf Junaid, të cilin e ka uruar për detyrën dhe ka shfaqur shpresën se gjatë mandatin të tij të

Read Full Article
Osmani i drejtohet Putinit: Do të dështosh në destabilizimin e Ballkanit

Osmani i drejtohet Putinit: Do të dështosh në destabilizimin e Ballkanit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë Serbia dhe Rusia janë të interesuara që të kthejnë tensionet në Ballkanin Perëndimor. Ajo, në një intervistë për BBC Newsnight, ka theksuar se Kosova nuk do të bie pre e këtyre provokimeve. “Një

Read Full Article
Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit

Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit Updated

“Tërhiqet” Qeveria e Kosovës: E shtyen për një muaj vendosjen e reciprocitetit Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Albin Kurti është tërhequr nga vendimi për vendosjen e reciprocitetit, eapoeton Gazeta Blic. Ky vendim për shtyrjen e vendosjes së reciprocitetit vjen

Read Full Article
​Osmani në fabrikën e dronëve në Stamboll

​Osmani në fabrikën e dronëve në Stamboll

Presidentja Vjosa Osmani është duke qëndruar në Turqi me ftesë të homologut të saj turk, Erdgoan. Fillimisht, presidentja Osmani është ndalur në fabrikën e dronëve “Baykar”, në Stamboll. “Vizitën në Turqi e fillova në fabrikën për prodhimin e dronëve ‘Baykar’

Read Full Article
Pendarovski: Mbështesim çdo zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë

Pendarovski: Mbështesim çdo zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në vizitën e tij në Kosovë deklaroi se Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Republika e Kosovës si fqinj të drejtpërdrejt është e natyrshme që do të bashkëpunojnë mes vete. Ai

Read Full Article