Back to homepage

Kuriozitete

Ishulli i Kobrave, vendi i ndaluar për njerëzit

Ishulli i Kobrave, vendi i ndaluar për njerëzit

Ishulli Queimada Grande, i njohur gjithashtu si Ishulli i Kobrave, është një ishull që ndodhet rreth 30 kilometra larg brigjeve të Sao Paulos, në Brazil. Me një sipërfaqe rreth 430 000 metra katrorë dhe gjatësi 1,5 kilometra, ky ishull është

Read Full Article
Jo të gjithë mund të shkojnë, streha e braktisur nga Lufta e Parë Botërore

Jo të gjithë mund të shkojnë, streha e braktisur nga Lufta e Parë Botërore

Për të arritur në këtë vend, do ju duhet të mblidhni gjithë guximin brenda vetes suaj. Fotot mahnitëse që kanë qarkulluar në rrjet, tregojnë një strehë të braktisur italiane, të përdorur në Luftën e Parë Botërore, ngritur në një shkëmb

Read Full Article
Rritet emetimi i gazrave, evakuohen banorët në ishullin e Vullkanit në Itali

Rritet emetimi i gazrave, evakuohen banorët në ishullin e Vullkanit në Itali

Rreth 300 banorë në ishullin e Vullkanit në Itali janë urdhëruar të braktisin shtëpitë e tyre për shkak të rritjes së papritur të emetimit të gazrave helmues. Banorëve u është ndaluar që të flenë në shtëpitë e tyre pasi dioksidi

Read Full Article
Seksi para martesës dhe tradhtia dënohen me burgim – Cili është ky shtet?

Seksi para martesës dhe tradhtia dënohen me burgim – Cili është ky shtet?

Epo, mos mendoni të keni një dashuri verore në këtë shtet! Kur vizitoni shtete të tjera, është gjithmonë mirë të lexoni rreth ligjeve të atij shteti në mënyrë që të mos futeni në probleme, shkruan lajmi.net. Mirëpo në disa shtete,

Read Full Article
5 mënyra për ta mbajtur shtëpinë ngrohtë gjatë dimrit pa shpenzuar energji

5 mënyra për ta mbajtur shtëpinë ngrohtë gjatë dimrit pa shpenzuar energji

Me gjithë çfarë po ndodh, gjëja e fundit që do të donit është një faturë më e lartë energjie. Nga ana tjetër ditët e ftohta janë në prag dhe kemi nevojë për një shtëpi të ngrohtë. A mund ta bëjmë

Read Full Article