Kthehu në faqen kryesore

Posts From Tina Baliu

Gruaja që u vra në Pejë la pas tre fëmijë

Një grua është vrarë sot në qendër të Pejës. Gruaja e vrarë është Gjyljeta Ukelli. Ajo pas vete ka lënë tre fëmijë, një djalë dhe dy vajza. Ukelli e cila dyshohet se u vra sot nga burri i saj Edmond

Read Full Article

Kush është gruaja që u vra nga bashkëshorti sot në Pejë

Gruaja në foto është Gjyljeta Ukella, e cila u vra nga bashkëshorti i saj në Pejë, Edmond Lajçi, i cili është vënë në pranga. Në një njoftim në Facebook, Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Pejë, shpreh ngushëllimet, ndërsa

Read Full Article

Tensionet në Lindjen e Mesme, Biden ndryshon udhëtimin e fundjavës pas ngjarjeve të fundit Përditësuar

Shtëpia e Bardhë njoftoi herët të shtunën pasdite se Joe Biden po kthehet në Uashington nga jashtë qytetit për t’u konsultuar me ekipin e tij të sigurisë kombëtare rreth ngjarjeve në Lindjen e Mesme mes tensioneve të rritura midis Izraelit

Read Full Article

Irani sulmon Izraelin, Biden mbledh udhëheqësit e sigurisë kombëtare Përditësuar

Presidenti amerikan Joe Biden do të takohet me zyrtarë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare në dhomën e situatës në Shtëpinë e Bardhë pas kthimit të tij nga Rehoboth, Delaware, sipas një deklarate nga Shtëpia e Bardhë. Presidenti u informua gjithashtu

Read Full Article

Jordania shpall gjendjen e jashtëzakonshme pasi Irani nis sulmin ndaj Izraelit Përditësuar

Sulmi i Iranit “mund të shpaloset brenda disa orëve”, thotë zyrtari i sigurisë amerikane. Sipas zëdhënëses së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson, Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit që “ka gjasa të shpaloset brenda disa orësh”. “Presidenti Biden

Read Full Article

Gjendje alarmante/ Iraku dhe Jordania mbyllin hapësirën ajrore Përditësuar

Iraku ka mbyllur hapësirën e tij ajrore, ka thënë ministria e transportit e vendit. I gjithë trafiku ajror është ndalur përkohësisht, shtoi ai. Nga ana tjetër edhe Jordania ka mbyllur hapësirën ajrore dhe ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, Kjo vjen pasi

Read Full Article

Irani nis sulmin ushtarak ndaj Izraelit, lëshon dhjetëra dronë Përditësuar

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa orë për të kaluar një distancë të tillë, sipas faqes së lajmeve Axios. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari tha se ata po e ndiqnin kërcënimin në

Read Full Article

Gashi: Mushkëritë e qytetit nuk duhet t’ua lëmë t’i ngulfasin të paaftët

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi në shoqëri të kandidatit për President, Arben Taravari dhe liderëve të koalicionit VLEN, nga Parku i Sarajit ka apeluar për nevojën e investimeve dhe ruajtjen e hapësirave të gjelbra. “Ruajtja e ambientitit e krijimi i

Read Full Article