Pretendendët e Euro 2016, ja ku qëndrojnë “kuqezinjtë”

Pretendendët e Euro 2016, ja ku qëndrojnë “kuqezinjtë”

Që Shqipëria “e vogël” nuk bën pjesë në listën e skuadrave pretendente për të fituar Europianin francez, kjo është e ditur megjithëse dëshira dhe vullneti i drejtuesve, futbollistëve të Kombëtares dhe tifozëve është të realizojnë surprizën më të madhe të

Lexo tërë artikullin
‘Ballistët’ nuk do të jenë përkrah Shkëndijës në Shkup kundër Vardarit

‘Ballistët’ nuk do të jenë përkrah Shkëndijës në Shkup kundër Vardarit

Ka rezultuar e kotë kërkesa e kryesisë së Shkëndijës për të lejuar praninë e tifozëve në takimin me Vardarin. MPB dhe FFM kanë vendosur që ndeshja në mes Shkëndijes dhe Vardarit të zhvillohet pa praninë e mbështetësve të Shkëndijës në

Lexo tërë artikullin
Rekord pas rekordi, Ronaldo me sytë nga “Topi Artë”

Rekord pas rekordi, Ronaldo me sytë nga “Topi Artë”

Po nisin të mbarohen superlativat që përshkruajnë Cristiano Ronaldon e bashkë me ta po përfundojnë edhe rekordet që duhet të thyejë futbollisti portugez. Mbeten numrat e frikshëm që anësori luzitan po regjistron nga ndeshja në ndeshje dhe certifikojnë një lojtar

Lexo tërë artikullin
Gashi shënon golin e parë në MLS

Gashi shënon golin e parë në MLS

Do të duhet të vinte java e gjashtë në MLS që Shkëlzen Gashi të shënonte golin e parë në elitën e futbollit amerikan me Colorado Rapids, madje një gol me vlerën e tre pikëve në transfert ndaj Sporting Kansas, që

Lexo tërë artikullin
Lamtumirë Champions për Barçën, Atletico e Bayern në gjysmëfinale

Lamtumirë Champions për Barçën, Atletico e Bayern në gjysmëfinale

Kampionët në fuqi të Champions League, Barcelona e Messit, Neymar e Suarez i ka dhënë lamturmirën këtij kompeticioni për këtë sezon që në fazën çerekfinale. Atletico Madrid arriti të përmbysë hymbjen e parë 2-1 në “Camp Nou, duke fituar mbrëmjen

Lexo tërë artikullin
Kobe Bryant i jep lamtumirën basketbollit

Kobe Bryant i jep lamtumirën basketbollit

obe Bryant i dha lamtumirën basketbollit në orën 07:15 (me orën tonë) të ditës së enjte. Dhe lojtari i Los Angeles Lakers e bëri këtë në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar 60 pikë ndaj Utah Jazz. Largohet

Lexo tërë artikullin
Shkupi rrezikon suspendimin e fushës

Shkupi rrezikon suspendimin e fushës

Pas incidenteve që ndodhën pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Shkupit dhe Vardarit (0:1), e cila u zhvillua të dielën në stadiumin në Çair, sot (e martë) Komisioni për Gara do të mbajë takimin e saj të rregullt në të cilën

Lexo tërë artikullin
7 dekada “Partizani”, shpallet “Nderi i kombit”

7 dekada “Partizani”, shpallet “Nderi i kombit”

Në 70-vjetorin e krijimit, Sport Klub Partizani nderohet nga Presidenti Bujar Nishani me titullin “Nderi i kombit” për atë që ka dhënë për ngritjen e sportit shqiptar. “Sa emocione. Ju falënderoj të gjithëve që na gëzuat e na dhatë një

Lexo tërë artikullin
United prapë të interesuar për Lukaku’n

United prapë të interesuar për Lukaku’n

Interesimi i madh i Manchester Unites për Romelu Lukaku’n është rikthyer. Babai i Lukaku’s, e ka përmendur United në një intervistë, ndërsa sulmuesi i Everton i ka hedhur poshtë thashethemet se do ta kishte problem të punonte me ish trajnerin

Lexo tërë artikullin
Flamuri vorio-epiriot në Greqi, reagon FSHF-ja

Flamuri vorio-epiriot në Greqi, reagon FSHF-ja

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas skandalit propagandistik që ndodhi në ndeshjen e futbollit mes Greqisë dhe Malit të Zi, duke akuzuar drejtpërdrejt organizatorin e ndeshjes, që në këtë rast është Federata greke e Futbollit. “Shpalosja e një flamuri

Lexo tërë artikullin