Kthehu në faqen kryesore

Tag "Afrim Gashi"

Gashi premton 500 milionë euro për infarukturën e Likovës

Gjatë natës së mbrëmshme aktivitetet e koalicionit VLEN janë mbajtur në Komunën e Likovës. Me këtë rast, kryetari i parisë Alternativa, Afrim  Gashi ka premtuar një rregullim të infaruktures në këtë komunë. Ai ka thënë se nuk ka logjikë të flitet

Read Full Article

Gashi: Me fitoren e VLEN do të merr fund sëmundja e madhe e kazinove dhe llotarisë

Edhe dita e enjte ka nis më shumë aktivitete për koalicionin VLEN. Deri sa kryetari Alternativës, Afrim Gashi ka treguar se me këtë koalicion do të marrin fund shumë gjera të këqija që janë duke u zhvilluar në Maqedoninë e

Read Full Article

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi Përditësuar

Gjatë natës së mbrëmshme aktivitetet e koalicionit VLEN janë mbajtur në Komunën e Likovës. Me këtë rast, kryetari i parisë Alternativa, Afrim Gashi gjatë fjalimit të tij ka treguar se koalicioni ka mbështetjen kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. “Andaj ne

Read Full Article

Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët Përditësuar

Si artist dhe këngëtar i dikurshëm, Afrim Gashi, kryetar i partisë Alternativa, nuk mund ta lë anash edhe artin e kulturën. Pikërisht për këtë fakt, Gashi edhe ka vendosur ta pijë kafen e fillimit të javës me disa nga artistët

Read Full Article

Gashi: Do ta tejkalojmë çdo pengesë për ta bërë ndryshimin e madh”

E diela ka vazhduar të jetë me takime të ndryshme për kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi. Një pjesë të rëndësishme të kohës, Gashi ia ka kushtuar edhe personave me nevoja të vecanta në “SOS Vita”, ku edhe ka parë nga

Read Full Article

“Zoti ua shtoftë bereqetin” – Gashi takon bujqit

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka vazhduar takimet me qytetarët edhe gjatë ditës së sotme. Paraditen e së dielës ai ka takuar bujqit e vyer të fshatit Bërnjacë, ku është njoftuar nga afër me hallet që kanë ata dhe punën

Read Full Article

Gashi: Mushkëritë e qytetit nuk duhet t’ua lëmë t’i ngulfasin të paaftët

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi në shoqëri të kandidatit për President, Arben Taravari dhe liderëve të koalicionit VLEN, nga Parku i Sarajit ka apeluar për nevojën e investimeve dhe ruajtjen e hapësirave të gjelbra. “Ruajtja e ambientitit e krijimi i

Read Full Article

Afrim Gashi reagon pas arrestimit të gazetarit Furkan Saliu

Pas arrestimit të gazetarit Furkan Sali, ka reaguar edhe kryetari i  Alternativës, Afrim Gashi. Në profilin e tij në facebook, Gashi shkruan se arrestimi i gazetarit në mënyrë të dhunshme është e keqe për demokracinë dhe lirnë e medias në përgjithësi. “Arrestimi

Read Full Article