Back to homepage

Etiketë "Artan Grubi"

Grubi pret në takim ambasadoren greke, Philippidou

Grubi pret në takim ambasadoren greke, Philippidou

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadoren e Republikës Helenike, znj. Sophia Philippidou, të cilës i ka dëshiruar sukses në mandatin e ri. Në

Read Full Article
Grubi: Riorganizimi i organeve shtetërore është obligim ndaj qytetarëve

Grubi: Riorganizimi i organeve shtetërore është obligim ndaj qytetarëve

Në konferencën “Hapat e parë drejt riorganizimit shtetëror”, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka folur për përcaktimin e palëkundur dhe angazhimin e Qeverisë në realizimin e një prej proceseve që determinon avancimin e vendit në rrugën e integrimit në Bashkimin

Read Full Article
Grubi: Pikë e re kufitare, linjë hekurudhore dhe Port të Thatë

Grubi: Pikë e re kufitare, linjë hekurudhore dhe Port të Thatë

Shqipëria i ka propozuar Maqedonisë së Veriut ndërtimin e një Porti të Thatë në Strugë, që do të lidhet me Portin e Durrësit. Zv.kryeministri i parë në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri-RMV

Read Full Article
Grubi nga Tirana: Gjuha shqipe zyrtare në tre shtete

Grubi nga Tirana: Gjuha shqipe zyrtare në tre shtete

Zëvendëskryetari i pare i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka qenë pjesëmarrës në Konferencën jubilare në nderë të 50 vjetorit të Kongresit të Drejtshkrimit të gjuhës shqipe që u mbajt në

Read Full Article
Bad News Eagles, përballen me tjetër rival të vështirë

Bad News Eagles, përballen me tjetër rival të vështirë

Mbrëmë djelmoshat nga Kosova arritën të shkruajnë sërish histori, kjo pasi BNE mposhtën skuadrën më të mirë në botë për CS:GO, “FaZe” duke vazhduar tutje ëndrrën drejt ‘Champions Stage’. Me fitoren e arritur ndaj ukrainasve, ‘shqiponjat kosovare’ kanë ende mundësi

Read Full Article

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...