Kthehu në faqen kryesore

Tag "Furkan Saliu"

Cili ishte plani operativ i VMRO-DPMNE që e publikoi gazetari Saliu e që shqetësoi këtë parti?!

Gazetari Furkan Saliu akuzon VMRO-DPMNE se tenton që përmes ministrit teknik të kësaj partie në qeveri, të kamuflon rast ndaj tij për shkak se ky fundit prej disa ditësh po publikon dokumente nga kjo pari për, ashtu siç e quan

Read Full Article

Makineria propagantistike vihet në lëvizje kundër gazetarit Furkan Saliu Përditësuar

Deklarata skandaloze e gazetarit kontravers, Dragan Pavloviq – Llatas i cili në një prononcim publik merr të drejtën të thotë që Furkan Saliu nuk është gazetar, tregon që makineria propagandistike e VMRO-DPMNE është vënë në lëvizje. Në rrjete sociale, po

Read Full Article

Rikthenen kohrat e errëta, Saliu: Më mirë më arrestoni që sot… Përditësuar

Gazetari Furkan Saliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka paralajmëruar që MPB po përgatit komplot ndaj tij. Saliu thotë që sipas informatave që posedon, në MPB po përgatitet diçka më e madhe për të defokusuar opinionin nga ndodhitë në

Read Full Article

Furkan Saliu: Spekulimet e MPB, tërësisht të pavërteta!

Ju falenderoj të gjithëve për mbështetjen e parezervë që më keni dhënë me rastin e arrestimit tim tinëzar nga ana e njesive speciale, shpehet në postimin e tij të fundit gazetari Furkan Saliu. ”Edhe një herë ju siguroj se spekulimet

Read Full Article

Çka tha gazetari Saliu pas lirimit nga Stacioni Policor në Autokomandë të Shkupit? VIDEO

Pas daljes nga stacioni policor, gazetari Furkan Saliu ka deklaruar se policia i’a ka bastisur veturën pa prezencën e tij, me qëllim, siç tha ai, fshirjen e videove të dhunës. Ai para medieve ka thënë se, armën e ka me

Read Full Article

Është liruar gazetari Furkan Saliu Përditësuar

Në këto momente është liruar nga stacioni policor Furkan Saliu, i cili u arrestua sot pasdite, nga policia, gjatë një ndjeshje futbolli. Gazetari Saliu tha se i gjithë rasti ka ndodhur pas një sulmi që është bërë ndaj një djaloshi.

Read Full Article

Kasami: Jemi me Furkanin dhe me çdo gazetar tjetër që i shërben të vërtetës Përditësuar

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të gazetarit Furkan Saliu. “Gazetari Furkan Saliu të lirohet menjëherë. Të arrestohet gazetari sepse po bënte punën e tij, kjo qenka liria e fjalës në vendin tonë. Jemi me

Read Full Article

LSDM: DPMNE e ktheu VMRO-MVR në mënyrën më të turpshme, duke arrestuar gazetarin Saliu

Darko Kaeski nga LSDM ka mbajtur konferencë për media para stacionit policor ku po mbahet Saliu duke kërkuar lirimin e tij. “DPMNE e ktheu VMRO-MVRO-në në mënyrën më të turpshme, brutale duke arrestuar gazetarin Furkan Saliu. LSDM e dënon këtë

Read Full Article

Zenku: Arrestimi i kolegut Saliu u bë për shkak të profesionit të tij Përditësuar

Kryeredaktori i Agjencisë së lajmeve Flaka, Driton Zenku ka reaguar pas arrestimit të gazetarit, Furkan Saliu. Sipas Zenkut arrestimi i kolegut Saliu u bë për shkak të profesionit të tij. ”Arrestim i dhunshëm i gazetarit Furkan Saliu. Ky gjest i

Read Full Article

Reagon Ahmeti: Arrestim i dhunshëm e ç’njerëzor!

“Dënojmë arrestimin e gazetarit Furkan Saliu, nga ana e njësitit special të policisë, në atë mënyrë të dhunshme dhe ç’njerzore”, reagoi kështu sekretari gjeneral i BDI, Faton Ahmeti. Apelojmë, shton Ahmeti, zbardhjen e menjëhershme të rastit dhe lirimin sa më

Read Full Article