Tensionet në Lindjen e Mesme, Biden ndryshon udhëtimin e fundjavës pas ngjarjeve të fundit Përditësuar

Shtëpia e Bardhë njoftoi herët të shtunën pasdite se Joe Biden po kthehet në Uashington nga jashtë qytetit për t’u konsultuar me ekipin e tij të sigurisë kombëtare rreth ngjarjeve në Lindjen e Mesme mes tensioneve të rritura midis Izraelit

Read Full Article

Irani sulmon Izraelin, Biden mbledh udhëheqësit e sigurisë kombëtare Përditësuar

Presidenti amerikan Joe Biden do të takohet me zyrtarë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare në dhomën e situatës në Shtëpinë e Bardhë pas kthimit të tij nga Rehoboth, Delaware, sipas një deklarate nga Shtëpia e Bardhë. Presidenti u informua gjithashtu

Read Full Article

Jordania shpall gjendjen e jashtëzakonshme pasi Irani nis sulmin ndaj Izraelit Përditësuar

Sulmi i Iranit “mund të shpaloset brenda disa orëve”, thotë zyrtari i sigurisë amerikane. Sipas zëdhënëses së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson, Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit që “ka gjasa të shpaloset brenda disa orësh”. “Presidenti Biden

Read Full Article

Gjendje alarmante/ Iraku dhe Jordania mbyllin hapësirën ajrore Përditësuar

Iraku ka mbyllur hapësirën e tij ajrore, ka thënë ministria e transportit e vendit. I gjithë trafiku ajror është ndalur përkohësisht, shtoi ai. Nga ana tjetër edhe Jordania ka mbyllur hapësirën ajrore dhe ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, Kjo vjen pasi

Read Full Article