Back to homepage

Etiketë "Irani"

Gjermania, thirrje BE-së për sanksione ndaj Iranit

Gjermania, thirrje BE-së për sanksione ndaj Iranit

Ministria e Jashtme e Gjermanisë i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të marrë vendim për t’u ndaluar hyrjen në vendet e bllokut, si dhe ngrirje të pronave, atyre që janë përgjegjës për shtypjen brutale të protestave antiqeveritarë në Iran. Protestat

Read Full Article
Kërcënim nga Irani: Kemi dron që mund të godasë kampin në Shqipëri

Kërcënim nga Irani: Kemi dron që mund të godasë kampin në Shqipëri

Retorika kërcënuese e Iranit ndaj Shqipërisë, shpallur si një vend armik për regjimin e Teheranit, nuk ndalet. “Dronët e hekurt të Iranit mundet të godasin bazën e Muxhahedinëve të MEK në Shqipëri”! Ky është titulli portalit Iranian “Front Page” (Faqja e

Read Full Article