Back to homepage

Tag "Joe Biden"

Rrëzimi i avionit ku udhëtonte Prigozhin, reagon Biden: Nuk jam i befasuar

Rrëzimi i avionit ku udhëtonte Prigozhin, reagon Biden: Nuk jam i befasuar

Presidenti i SHBA Joe Biden tha se ai “nuk është i befasuar” nga lajmi i rrëzimit të avionit në Rusi. “Nëse ju e mbani mend kur më pyetët për Prigozhin, thashë se ai duhet të ketë kujdes se çfarë pi

Read Full Article
Fjalimi i Biden në Poloni do të kundërshtojë pretendimet e Putinit

Fjalimi i Biden në Poloni do të kundërshtojë pretendimet e Putinit

Presidenti amerikan Joe Biden pritet të parashtrojë pikëpamjen e tij për luftën në Ukrainë si një betejë për demokracinë gjatë një fjalimi më vonë të hënën. Ai do të mbajë fjalimin e tij në kryeqytetin polak, Varshavë, në kuadër të

Read Full Article
Biden mesazh për shqiptarët: Në krah me ju, kundër korrupsionit dhe për hyrjen në BE

Biden mesazh për shqiptarët: Në krah me ju, kundër korrupsionit dhe për hyrjen në BE

VIDEO Presidenti amerikan Joe Biden ka uruar Shqipërinë për 100 vjetorin e marrëdhënieve mes dy vendeve dhe hapjen e Negociatave me BE-në. Përmes një videoje nga Sheshi Skënderbej, ku shfaqet vetë Joe Biden, dëgjohet urimi i tij drejtuar shqiptarëve, lidhur

Read Full Article
Biden, thirrje Kongresit të veprojë për kontrollin e armëve

Biden, thirrje Kongresit të veprojë për kontrollin e armëve

Presidenti amerikan Joe Biden i kërkoi të enjten Kongresit të ndalojë shitjen e armëve të sulmit, të zgjerojë kontrollet e historisë së atyre që duan të blejnë armë dhe të miratojë masa të tjera të arsyeshme për kontrollin e armëve,

Read Full Article
Biden: Putin është mbështetur për muri në Ukrainë

Biden: Putin është mbështetur për muri në Ukrainë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden beson se “Vladimir Putini është mbështetur për muri” në Ukrainë, duke rritur mundësinë që ai të përdorë armë kimike ose biologjike. Në një tryezë të rrumbullakët biznesi në Washington, Biden tha se beson se Rusia

Read Full Article