Branislav Sinadinovski i përgjigjet “Dnevnikut”

Branislav Sinadinovski i përgjigjet “Dnevnikut”

Përgjigja ime për Dnevnik Prof. D-r. Branisllav Sinadinovski Themelues i Bashkësisë Fetare të Shqiptarëve Ortodoksë në Republikën e Maqedonisë FALI O ZOT, ATA NUK DIJNË ÇFARË JANË DUKE BËRË! Pas sulmeve tepër të ulëta, të paargumentuara dhe aspak civilizuese ndaj

Lexo tërë artikullin
OPINION: Erdogan është me origjinë shqiptare, nga Kraja e Malit të Zi

OPINION: Erdogan është me origjinë shqiptare, nga Kraja e Malit të Zi

Nga: Kastriot Myftaraj Erdogani, ashtu si Ataturku dikur, nuk ka parapëlqyer të flasë për origjinën e familjes së tij. Duke qenë se në Turqi nuk gjenden rrënjët e familjes së tij, pati spekulime se Erdogani është me origjinë gjeorgjiane, madje armene.

Lexo tërë artikullin
Opinion: Të flasim me argumente

Opinion: Të flasim me argumente

Opinion nga Armend Nuhiu Në ditët e fundit ishim dëshmitarë të konfrontimeve në fb mes idhtarëve dhe oponentëve të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe partisë së tij AKP. Ta rrëzojmë pak topin në tokë dhe të flasim me

Lexo tërë artikullin
OPINION nga Gajur Ramadani: Të gatshëm së pari për vetëveten

OPINION nga Gajur Ramadani: Të gatshëm së pari për vetëveten

OPINION, shkruan: Gajur RAMADANI Me interesim të shtuar përcjellim ngjarjet politike në Turqi. U bëmë sy e veshë në përkrahje të demokracisë kundër kaosit dhe tragjedisë. Dhe, deri këtu është e arsyeshme dhe logjike. Sepse, çdo qytetar i qytetëruar reagon njejtë ndaj

Lexo tërë artikullin
Perse kjo dashuri e shqiptareve ndaj Erdoganit?

Perse kjo dashuri e shqiptareve ndaj Erdoganit?

Ishte befasuese, por jo e papritur. Grushti i shtetit ne Turqi, mori vemendjen e shqiptarve, me shume se cdo event tjeter nderkombetar. Me shume se sa zgjedhjet amerikane, me shume se sa dalja e Britanise se Madhe nga Bashkimi Europian

Lexo tërë artikullin
Vesel Memedi: Disonanca kognitive: lufta nëmes qëndrimit politik dhe privat

Vesel Memedi: Disonanca kognitive: lufta nëmes qëndrimit politik dhe privat

Vesel Memedi Kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare Disonanca kognitive është një nga teoritë më me ndikim dhe më të studiuara në psikologjinë sociale, dhe nënkupton një stres mental ose shqetësim i lartë i një individi që mban dy ose më

Lexo tërë artikullin
Opinion nga Blerta Haxhiaj: EKONOMIA E SEKSIT – FREUD VS REICH

Opinion nga Blerta Haxhiaj: EKONOMIA E SEKSIT – FREUD VS REICH

Nga Mr.Sc Blerta Haxhiaj Shumica e njerëzve janë skeptik rreth shkrimeve të Wilhelm Reich në disiplina në të cilat ai ka qënë aktiv si në psikologji, sociologji dhe fiziologji edhe në biologji. Subjekti i seksualitetit ka disa prerje virtuale në

Lexo tërë artikullin
Blerja e influencës në Ballkanin Perëndimorë

Blerja e influencës në Ballkanin Perëndimorë

Shkruan: Vesel Memedi Kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare Mënyra selektive në të cilën mendja njerëzore e obzervon botën përreth, dhe informatat që ndihmojnë në arritjen e këtij obzervimi, krijon bazamentin e perceptimit. Për të fituar vëmendje, qeniet njerëzore përdorin taktika shokuese,

Lexo tërë artikullin
Një vajtim për Almirin 4 vjeçar!

Një vajtim për Almirin 4 vjeçar!

Nga Blendi Fevziu Almir Aliu nuk është më! Deri dje ishte ende një 4 vjeçar me sytë xixëllues dhe dhëmbët e bardhë rrezëllues që i jepnin bukuri buqëqeshjes. Buzëqeshja e tij e sinqertë si e çdo fëmije më ngulet thellë

Lexo tërë artikullin
TRUPI pa ORGANE

TRUPI pa ORGANE

Nga Mr.Sc Blerta Haxhiaj Njerëzit pyesin se çfarë është trupi pa organe? Mirëpo akoma pa u përgjigjur jemi të përfshirë në këtë trup pa organe. Zhvillojmë gjithë aktivitetin tonë jetësor, një proces ku trupi ka mjaft organe dhe tashmë dëshiron ti

Lexo tërë artikullin

REKLAMA