Moti sot

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Janar, 2022 08:11

Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa në pjesët verilindore me vranësira dhe reshje të dobëta të borës. Pasdite kryesisht me diell.

Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior, posaçërisht përgjatë vardarit dhe në pjesët lindore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale prej 1 deri në 9 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell, paradite me vranësira të vogla.

Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimal do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Janar, 2022 08:11
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.