Back to homepage

Etiketë "Alternativa"

Cilat janë 9 pikat e marrëveshjes që Gashi i quajti si linjat e kuqe për largim nga qeveria!

Cilat janë 9 pikat e marrëveshjes që Gashi i quajti si linjat e kuqe për largim nga qeveria!

Me 5 dhjetor të vitit 2021 u arritë marrëveshja mes ish kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të partisë AlnternAtivA Afrim Gashi për përfshirjen e kësaj të funidt në qeveri dhe shumicën parlamentare. Atë kohë lideri Afrim Gashi shpalosi 9 pikat

Read Full Article
Në dy sondazhet e fundit, BDI kryeson te shqiptarët. Sondazhin e fundit e publikoi IRI

Në dy sondazhet e fundit, BDI kryeson te shqiptarët. Sondazhin e fundit e publikoi IRI

Në anketën e fundit të Institutit Ndërkombëtar Republikan – IRI të publikuar sot, por edhe në anketën e Institutit për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) të publikuar para tre ditëve, BDI kryeson tek blloku politik shqiptar ndërsa VMRO-DPMNE është para LSDM-së,

Read Full Article
Dyert e qeverisë të ngushta për Aleancën dhe Alternativën. Fillon beteja mes tyre!

Dyert e qeverisë të ngushta për Aleancën dhe Alternativën. Fillon beteja mes tyre!

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklarimit të Altnerativës. Nga partia e Arben Taravarit theksojnë se nuk po arrinë ta kuptojë nervozizmin e shfaqur kundër kësaj partie. “Ne kemi çmuar bashkëpunimin në koalicionin “Tash është koha” si korrekt dhe frytdhënës

Read Full Article
Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Në anketën e bërë publike të enjten nga IPSOS, BDI e Ali Ahmetit kryeson me 6% kundrejt Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, PDSH dhe Alternativa, Me 2% radhitet e dyta partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH, kurse me

Read Full Article
Sondazhi i ri: BDI 6%, ASH 2%, Besa, PDSH e Alternativa nga 1% | TABELA

Sondazhi i ri: BDI 6%, ASH 2%, Besa, PDSH e Alternativa nga 1% | TABELA Updated

Në anketën e bërë publike të enjten nga IPSOS, BDI e Ali Ahmetit kryeson me 6% kundrejt Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, PDSH dhe Alternativa, transmeton Flaka Me 2% radhitet e dyta partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH,

Read Full Article