Back to homepage

Etiketë "BDI"

Aleancën për Shqiptarët në qeveri? Ahmeti: Takimet i kam realizuar unë | VIDEO

Aleancën për Shqiptarët në qeveri? Ahmeti: Takimet i kam realizuar unë | VIDEO

I pyetur per mundësinë e futjes së Aleances per Shqiptaret në ekzekutiv, Ahmeti u pèrgjigi se janè në bisedime, si ai edhe shefi i ekzekutivit Dimitar Kovaçevski, por tha se ështe ende heret te flitet per njè epilog. “Eshte hapur

Read Full Article
Përfundon mbledhja e BDI, Ali Ahmeti në konferencë për shtyp | VIDEO

Përfundon mbledhja e BDI, Ali Ahmeti në konferencë për shtyp | VIDEO Updated

Kryetari i Bashkimit Demokratik per Integrim, Ali Ahmeti, pas përfundimit 11-orësh të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie ka dhënë edhe një deklaratë në konferencë per shtyp. I pyetur per mundësinë e futjes së Aleances per Shqiptaret në ekzekutiv, Ahmeti

Read Full Article
DIREKT: Po zhvillohet mbeldhja e Kryesisë Qendrore të BDI në Tetovë

DIREKT: Po zhvillohet mbeldhja e Kryesisë Qendrore të BDI në Tetovë

Bashkimi Demokratik për Integrim është duke mbajtur sot vazhdimin e seancës konstituive të përbërjes së re të Kryesisë Qendrore të partisë në selinë e partisë në Tetovë. Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi para fillimit të mbledhjes së partisë në Reçicë

Read Full Article
Ahmeti prononcohet në lidhje me heqjen e termit 20% nga Kushtetuta | VIDEO

Ahmeti prononcohet në lidhje me heqjen e termit 20% nga Kushtetuta | VIDEO

Nuk ka asnjë problem, ne e kemi diskutuar edhe me VMRO-në edhe LSDM-në. Në momentin e duhur që ne do i kemi 80 mandate me 2/3, sepse është edhe ndryshim i Kushtetutës, ky problem edhe mund të rregullohet, kështu u

Read Full Article
Çka ndodhi mbrëmë në Pallatin e politikës në Reçicë? VIDEO

Çka ndodhi mbrëmë në Pallatin e politikës në Reçicë? VIDEO

Pas 10 orë debat, ka përfunduar mbledhja maraton e Bashkimit Demokratik për Integrim. Në përfundim të takimit ka folur zëdhënësi i kësaj partie, Bujar Osmani, ku tha se takim ka qenë konstruktiv dhe se është bërë një analizë e gjatë

Read Full Article

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...