Back to homepage

Etiketë "Bilall Kasami"

Zjarri në Tetovë, Kasamo: Ne arritëm ta ndalim gjithë këtë tragjedi  

Zjarri në Tetovë, Kasamo: Ne arritëm ta ndalim gjithë këtë tragjedi  

”Sot ne mund të bëjmë një rikapitulim të gjithë asaj që ndodhi ditën e djeshme dhe mund të shpreh kënnaqësinë time që përkundër dëmeve të mëdha materiale për biznesin në fjalë ne nuk kemi dëme në njerëz, kishte disa zjarrfikës

Read Full Article
Vërshimet në Tetovë. Kasami i pafuqishëm, kërkon ndihmën e qeverisë!

Vërshimet në Tetovë. Kasami i pafuqishëm, kërkon ndihmën e qeverisë!

Shtabi Komunal  i Krizave ka mbajtur seancë pasdite në Tetovë  për shkak të stuhisë në qytet dhe dëmeve materiale të shkaktuara në pronat e qytetarëve dhe institucioneve në nivel lokal. Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami, informoi se do të kërkohet ndihmë nga Qeveria

Read Full Article
Bilall Kasami me linjë telefonike dhe viber grup dëshiron të tejkalon situatën me vërshimet!

Bilall Kasami me linjë telefonike dhe viber grup dëshiron të tejkalon situatën me vërshimet!

Pasditen e sotme është mbajtur mbledhja e Shtabit të Krizës në Komunën e Tetovës lidhur me gjendjen e krijuar pas reshjeve të shiut ku dëme të konsiderueshme u shkaktuan edhe në Komunën e Tetovës. Në diskutim, kryetari i Komunës së

Read Full Article
Tetova nën ujë, Kasami: Komuna nuk ishte aspak e gatshme për situata të tilla

Tetova nën ujë, Kasami: Komuna nuk ishte aspak e gatshme për situata të tilla

Reshjet e dendura të shiut që kapluan sot të gjithë territorin e vendit e me theks të veçantë zonën e Pollogut, shkaktuan përmbytje nëpër shumë qytete. Qyteti i Tetovës është ndër qytetet ku reshjet e shiut përmbytën rrugët, madje dëmtuan

Read Full Article
Jep dorëheqje Kryetari i Tetovës, Bilall Kasami

Jep dorëheqje Kryetari i Tetovës, Bilall Kasami

Lajmi i fundit vjen nga komuna e Tetovës. Siç informohemi nga burime brenda administratës komunale, mbrëmë ka dhënë dorëheqje kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, njofton Flaka Arsyhet e dorëheqjes nuk bëhen publike, por burimet tona jozyrtare flasin që

Read Full Article