Bota ka shprehur shqetësim të madh për sulmin iranian ndaj Izraelit

Presidenti amerikan Xho Bajden shprehu solidaritet me Izraelin pas sulmit nga Irani dhe u takua me ekipin e tij të sigurisë kombëtare për të diskutuar situatën, transmetuan n agjencitë botërore të lajmeve. “Angazhimi ynë për sigurinë e Izraelit përballë kërcënimeve

Read Full Article

Si i goditi në ajër Izraeli mbi 300 dronë të Iranit

Pothuajse të gjitha raketat balistike dhe dronët e lëshuar nga Irani në Izrael në një sulm të paprecedentë të shtunën vonë u kapën dhe nuk arritën të arrinin shenjën e tyre, sipas zyrtarëve izraelitë dhe amerikanë, duke theksuar mbrojtjen raketore

Read Full Article