Si i goditi në ajër Izraeli mbi 300 dronë të Iranit

Pothuajse të gjitha raketat balistike dhe dronët e lëshuar nga Irani në Izrael në një sulm të paprecedentë të shtunën vonë u kapën dhe nuk arritën të arrinin shenjën e tyre, sipas zyrtarëve izraelitë dhe amerikanë, duke theksuar mbrojtjen raketore

Read Full Article

Izraeli përdor inteligjencën artificiale në luftime, shefi i OKB-së nga shqetësim!

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka shprehur shqetësime lidhur me raportet për përdorimin e inteligjencës artificiale (AI) nga Izraeli në luftën e tij kundër Hamasit në Gaza. Jam thellësisht i shqetësuar nga raportet se fushata e

Read Full Article