Back to homepage

Etiketë "Kronika"

Kërkohej me fletarrest, arrestohet strugani

Kërkohej me fletarrest, arrestohet strugani

Me datë 13.06.2022 në ora 20:10 në rrugën “Lazo Trpovski” në Shkup, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në SPB Shkup kanë arrestuar L.G. (28) nga Struga. Ai kërkohej me urdhër për vuajtje të dënimit me pesë vjet burg.

Read Full Article
Dëmtoi buxhetin e shtetit për mbi 4 milionë denarë, paditet 41-vjeçari

Dëmtoi buxhetin e shtetit për mbi 4 milionë denarë, paditet 41-vjeçari

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se Sektori për shkatërrim të krimit të organizuar dhe serioz ka parashtruar kallëzim penal kundër Z.P.(41) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer veprën penale – keqpërdorim i pozitës

Read Full Article
Çair, arrestohet një fëmijë pasi u kap me drogë

Çair, arrestohet një fëmijë pasi u kap me drogë

Dje, në ora 10 të mëngjesit në rajonin e Çairit policia arrestoi një fëmijë nga Shkupi. Ai është kapur me marihuanë, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës, transmeton

Read Full Article
RMV, gjendet i pajetë trupi i një personi

RMV, gjendet i pajetë trupi i një personi

Ministria për Punë të Brendshme informon se në Shkup është gjetur trupi i pajetë i një të moshuari. Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 14:50 është raportuar se në fahstin Idrizovë të Shkupit është gjetur

Read Full Article
Transportonte emigrantë nga Siria! Arrestohet 20-vjeçari

Transportonte emigrantë nga Siria! Arrestohet 20-vjeçari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme, respektivisht rreth orës 23:00 në rrugën e fshatit Brigjet e Kuqe është arrestuar 20-vjeçari A.J. nga Prilepi për shkak të transportit ilegal të emigrantëve, përcjell TV21. “Përkatësisht, ai me veturën

Read Full Article