Kthehu në faqen kryesore

Tag "VMRO-DPMNE"

Mickoski ankohet se po përgatiten skenare për shkeljen e vullnetit të qytetarëve!

Pushteti po përgatit skenare për të shkelur vullnetin e qytetarëve – tha gjatë tubimit në Gazibabë, lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “Kovaçevski po luan një lojë të rrezikshme. Ai BDI-së I ofron më tepër resore, ministri dhe ndërmarrje. Këtë e

Read Full Article

Fronti Europian: Mickoski në derexhe të rëndë, kërkon shpëtim te Levica Përditësuar

Mickoski dhe VMRO assesi ta fshehin nervozën dhe panikun nga BDI dhe Fronti Europian. Se në çfarë derexhe ka rënë dy ditë para humbjes, tregojnë thirrjet për ndihmë nga Levica dhe ZNAM e Dimitrievskit. Madje, shpëtimin dhe ndihmë e kërkon

Read Full Article

Siljanovska dhe Jakimovski e kundërshtojnë Osmanin për Srebrenicën

Kandidati i Frontit Europian, Bujar Osmani në debatin e sotëm është kundërshtuar ashpër nga Gordana Siljanovska e VMRO- DPMNE dhe kandidati nga GROM-i, Stevçe Jakomovski. Siljanovska: Për Srebrenicën, … procedurë duhet të respektoni. Osmani: Ju a jeni kundër? Siljanovska: Ja

Read Full Article

Mickoski: Thelbi i BDI-së është ta ndajë popullin në baza etnike

Tani në Maqedoni kemi garniturë politike e cila më shumë se dy dekada është në pushtet, ata janë BDI, thelbi i së cilës janë ndarjet dhe vjedhjet e popullit. Por, në këto zgjedhje do të befasohen seriozisht, ndërsa u bëhet

Read Full Article

BDI: Mickoski i’a zgjat dorën Levicës kundër Frontit Europian

Duke e ndjerë humbjen e thellë më 24 prill dhe 8 maj, VMRO dhe Mickoski kanë nis koalicionime me të gjitha qendra antievropiane dhe antishqiptare në Maqedoninë e Veriut, reaguan sot nga BDI. Sipas kësaj partie, plaftorma e vetme e

Read Full Article

Pajtim dhe bashkim kombëtar maqedonas, kërkon Mickoski nga Ohri

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në tubimin e djeshëm partiak në Ohër, ka paralajmëruar se do të synojë pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas. Sipas tij, partia ka obligim dhe përgjegjësi të bashkohet dhe ky detyrim është neglizhuar në të kaluarën.

Read Full Article

Zgjedhjet Parlamentare/ Mickoski: Fushatë pozitive për të kthyer shpresën e qytetarëve

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sot në Ohër, në nisje të fushatës parlamentare, ka theksuar se partia do të zhvillojë fushatë pozitive, me projekte, shpresa dhe sic tha, me fushatë që do të rikthejë besimin e qytetarëve ndaj institucioneve. “Vlerësojmë

Read Full Article

Siljanovska Davkovka: Në pozitat shtetërore të vijnë njerëz me përgjegjësi

Gordana Siljanovska Davkovka nga Prilepi tha se ka ardhur koha që në pozitat shtetërore duke filluar nga presidenti, të vijnë njerëz me përgjegjësi dhe obligim ndaj interesit të qytetarëve. Duke folur për mandatin e kundër kandidatit të tij, Davkovka tha

Read Full Article

BDI: Deshi apo jo LSDM dhe VMRO, Presidenti i ardhshëm do të zgjidhet në Kuvend

VMRO dhe LSDM tashmë janë bashkuar kundër kërkesës së Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Frontit Evropian për zgjedhjen e Presidentit në Parlament, si pikë kryesore e Platformës që lideri Ali Ahmeti e theksoi në promovimin e dr. Bujar Osmanit për

Read Full Article

Siljanovska: Jam kundër që presidenti të zgjedhet në Kuvend

Nga Kisella Voda, kandidatja e VMRO-DPMNE-së për president Gordana Siljanovska, u shpreh se ajo është kundër mendimit që presidenti të zgjidhet në Kuvend, duke shtuar se qëndrimin nuk e ndryshon sepse nuk është siç tha, si presidenti Stevo Pendarovski që

Read Full Article