Back to homepage

Uncategorized

Festa e Halloween kthehet në tragjedi, dhjetra të vdekur mes turmave

Festa e Halloween kthehet në tragjedi, dhjetra të vdekur mes turmave

Dhjetra të rinj kanë vdekur sonte tragjikisht nga ataku kardiak dhe raportime për “vështirësi në frymëmarrje” në kryeqytetin koreano-jugor Seul, teksa mijëra njerëz u ngjeshën në rrugët e ngushta për të festuar Halloween. Të paktën 59 njerëz kanë humbur jetën

Read Full Article
Hipokrizia politike nuk duhet të mbetet normë

Hipokrizia politike nuk duhet të mbetet normë

Shkruan: Lekë Dalipi Hipokrizia është e ndërthurur në thelb në sistemin tonë politik. Në momentin që e quan dikë tjetër hipokrit, ti bie më poshtë në vrimën e lepurit. Megjithatë, nuanca është thelbësore për efikasitetin e procesit tonë politik –

Read Full Article
Të vegjël por me zemër të madhe

Të vegjël por me zemër të madhe

Тashmë në mënyrë tradicionalie vite me rradhë Organizata komunale e Kryqit të Kuq Gostivar është pjesë e aktiviteteve nëpër kopshte e qytetit të Gostivarit. Edhe këtë vit më datë 07.10.2022 me rastin e shënimit “Java e fëmijëve ,,nëpër çerdhet e

Read Full Article
ММФ и одобри на Украина итен заем од 1,3 милијарди долари

ММФ и одобри на Украина итен заем од 1,3 милијарди долари

Одборот на извршни директори на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одобри итен заем од 1,3 милијарди долари за Украина за да обезбеди дополнително финансирање како помош државата да ја одржи својата економија додека се бори против руската инвазија. Парите ќе дојдат

Read Full Article
Вучиќ: Србија нема да дозволи членство на Косово во ОН и тоа ќе има свои последици

Вучиќ: Србија нема да дозволи членство на Косово во ОН и тоа ќе има свои последици

Српскиот претседател, Александар Вучиќ денеска изјави дека Србија не може да дозволи Косово да стане членка на ОН, како што предлагаат Германија и Франција и дека тоа ќе има последици. Вучиќ во своето обраќање до нацијата како прва тема ја

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....