Horoskopi ditor, e premte 12 prill 2024

Dashi Duhet të vazhdoni të luftoni për të marrë rezultatet që meritoni, sidomos nëse në vendin e punës keni bërë shumë sakrifica. Gjatë kësaj të premteje, do të keni mundësi të zgjidhni disa keqkuptime në dashuri ose në familje. Jini

Read Full Article

TikTok me shërbimin e ri kërcënon Instagramin

TikTok planifikon të lëshojë një aplikacion të ri për ndarjen e fotografive për të rivalizuar Instagramin. Në një njoftim dërguar përdoruesve, TikTok thotë se po përgatitet të lëshojë një aplikacion të ri për ndarjen e fotografive të quajtur TikTok Notes.

Read Full Article

Hëna në Dem, ndryshimet do të prekin këto shenja të zodiakut!

Hëna është në Dem që prej 9 prillit deri më 11 prill 2024 dhe nëse doni ta çoni marrëdhënien tuaj në një nivel tjetër kjo kohë është ideale. Hëna në Dem ka të bëjë me ëmbëlsinë dhe butësinë. Nëse i

Read Full Article

Horoskopi 10 prill 2024

Dashi Do të keni mundësi që të merrni disa propozime interesante, të cilat duhet ti vlerësoni me vëmendjen maksimale. Horoskopi i kësaj të mërkure parashikon një periudhë e cila do ju gjejë mjaft produktiv dhe gjatë së cilës do të

Read Full Article

Teza për Kushtetutë qytetare, e rrezikshme, thotë Osmani

Kandidati i Frontit Europian, Bujar Osmani në panel diskutimin e sotëm, me profesorë universitar në lidhje me Marrëveshjen e Ohrit dhe tendencave politike për ta minuar të njëjtën, theksoi se heqja e tërë komuniteteve nga kushtetuta do të thotë rikthim

Read Full Article

Takimi me Vuçiç, Macron: Do të sigurohemi që çdo hap i marrëveshjes për normalizimin të përmbushet

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se Parisi do të sigurohet që çdo hap i Marrëveshjes në rrugën drejt normalizimit të raporteve, që është arritur mes Kosovës dhe Serbisë, do të përmbushet. Gjatë konferencës për media, para takimit që zhvilloi

Read Full Article

Horoskopi sot

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 PrillTë martën dita fillon me nervozizëm dhe shumë pak do të mjaftojë për t’ju bërë të humbni durimin. Përpiquni të përmbaheni të paktën në punë. Përsa i përket dashurisë, ndjeni se diçka nuk

Read Full Article

Fronti Europian hap shtabin në Çair/ Grubi: Ky front po i bën ballë mbrojtjes së Marrëveshjes së Ohrit Përditësuar

Në Çair sonte u hap shtabi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare i Frontit Europian. Në këtë eveniment i pranishëm ishte zëvendës kryeministri Artan Grubi, kryetari i degës së BDI në Çair Bekim Neziri, kandidati për president Bujar Osmani, kandidatët për deputetë Sadulla Duraki,

Read Full Article

Sulmi i arinjve ndaj familjeve të bletëve në rajonin e Ohrit rritet, bletarët kërkojnë mbrojtje

Në rajonin e Ohrit, sulmet e arinjve ndaj familjeve të bletëve janë bërë një problem i shqetësueshëm për bletarët dhe autoritetet vendore. Krahasuar me vitin e kaluar, kur sulmet ishin më të shpeshta në afërsi të Galiçicës, këto ditë fshatrat

Read Full Article

Horoskopi ditor, 8 prill 2024

DASHI Për shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarrëveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnjë pike dhe kjo do e përkeqësojë situatën. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe për personin ideal. Dita

Read Full Article