Back to homepage

Postime nga Redaksia

Kryeministri thotë për veten se është shumë punëtor dhe i zgjidh problemet sado të vështira të jenë!

Kryeministri thotë për veten se është shumë punëtor dhe i zgjidh problemet sado të vështira të jenë!

Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi ynë është të sigurojmë siguri, kushte për jetë më të mirë, rritje ekonomike, të ardhme evropiane dhe të begatë për qytetarët tanë, tha kryetari i

Read Full Article
Artistët që uruan festën e 28 Nëntorit

Artistët që uruan festën e 28 Nëntorit

Shqiptarët mbarë botës po festojnë sot 28 Nëntorin. Teksa shënohet 110 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, urime të shumta po bëhen edhe nga emrat më të njohur, shkruan lajmi.net. Në mesin e atyre që kanë uruar këtë festë janë edhe

Read Full Article
Presidenti Agnelli dhe zv.presidenti Nedved japin dorëheqje nga Juventus

Presidenti Agnelli dhe zv.presidenti Nedved japin dorëheqje nga Juventus

Skuadra e Juventus ka mbetur pa kryesi. Mediat italiane raportojnë se Agnelli dhe Pavel Nedved kanë dhënë dorëheqje, përcjell lajmi.net. Bordi i ri dhe struktura e re e klubit do të caktohen gjatë muajit tjetër, bën të ditur Fabrizio Romano.

Read Full Article
Aliti: Me ligjet e reja LNLA dhe LAP do ta ndalojmë keqpërdorimin e Balancuesit

Aliti: Me ligjet e reja LNLA dhe LAP do ta ndalojmë keqpërdorimin e Balancuesit

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën: ”Në shërbim të kujt është balansuesi“, nën organizimin e Shoqatës së Qytetarëve CIVIL-Qendra për liri Shkup. Ministri midis tjerash foli edhe për aktivitetet e MSHIA

Read Full Article
Zeqiri: Unë bëj shkollë, nuk bëjë politikë!

Zeqiri: Unë bëj shkollë, nuk bëjë politikë!

Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi ai falënderoi liderine BDI, Ali Ahmeti, përcjell agjencia e lajmeve INA. “Karriera ime përplot sfida, githmonë ka qenë e orientuar drejt idealit. Nuk kam kursyer

Read Full Article

28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...
28
Nën
Në vazhdën e forcimit të ekipit Taravari, sot Aleancës për Shqiptarët iu bashkangjit profesori me...