Back to homepage

Postime nga Redaksia

Mexhiti: Grubi është si shumë i ngarkuar

Mexhiti: Grubi është si shumë i ngarkuar

Sonte në “Rruga drejt” me Adrian Kerimin i ftuar ishte Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së. Temë e diskutimit ishin zhvillimet e fundit në BDI, hapat e ardhshëm të “grupit të zjarrit”,  takimi me kreun e partisë Ali Ahmeti, bashkëpunimi me

Read Full Article
Kampionati Evropian për femra do të luhet në Maqedoni, Mal të Zi dhe Slloveni nga data 4 deri më 20 nëntor

Kampionati Evropian për femra do të luhet në Maqedoni, Mal të Zi dhe Slloveni nga data 4 deri më 20 nëntor

Nën sloganin #PLAYWITHHEARТ (#LUAJMEZEMËR), Maqedonia, së bashku me Slloveninë dhe Malin e Zi, do të jetë nikoqir i Kampionatin Evropian të Hendbollit për Seniore këtë vjeshtë. Kampionati do të mbahet nga 4 deri në 20 nëntor dhe në mesin e

Read Full Article
Guterres: Aneksimi i rajoneve të Ukrainës nga Rusia, përshkallëzimi i rrezikshëm

Guterres: Aneksimi i rajoneve të Ukrainës nga Rusia, përshkallëzimi i rrezikshëm

Nëse Rusia ecën përpara me planet e saj për të aneksuar katër rajone të Ukrainës, kjo do të shënonte një “përshkallëzim të rrezikshëm” që do të kërcënonte perspektivat për paqen në rajon, tha të enjten shefi i OKB-së, Antonio Guterres.

Read Full Article
Shfaqen 16 gropa misterioze në Turqi, shqetësohen banorët

Shfaqen 16 gropa misterioze në Turqi, shqetësohen banorët

Shfaqja e disa gropave gjigante në rajonin e Konyas në Turqi ka sjellë panik te banorët e zonës për mënyrën sesi ato mund të jenë krijuar, duke bërë mendjet më kreative të mendojnë dhe për teori nga më të ndryshmet

Read Full Article
Kriza energjitike është shumë e vështirë për “Euronikelin”, furrat janë fikur, punonjësit në pushim të detyruar

Kriza energjitike është shumë e vështirë për “Euronikelin”, furrat janë fikur, punonjësit në pushim të detyruar

“Euronicel Industri” nga Kavadari, një nga objektet më të mëdha industriale në vend, është viktima e parë e madhe e krizës energjetike, gjegjësisht çmimeve të larta të energjisë elektrike. Nga atje sot kanë bërë të ditur se për shkak të

Read Full Article