Kthehu në faqen kryesore

Tag "Bujar Osmani"

Osmani mesazh Opozitës Shqiptare: Fushatën e nisën me “Albinizëm” e përfundojnë me “Mickoizëm”!

Fronti Europian ishte dhe mbetet opsioni më i palëkundur që skicon rrugën euroatlantike të Maqedonisë së Veriut, si e vetmja trajektore që na shpie në të ardhmen e sigurt. Derisa VMRO-DPMNE për një dekadë e bllokoi rrugën e anëtarësimit drejt

Read Full Article

Osmani Mickoskit: Se kush do të jetë përfaqësues i shqiptarëve, vendosë populli

Bujar Osmani sot në një konferencë për media iu drejtua lidrit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, se ai nuk vendos se kush do të jetë përfaqësuesi i shqiptarëve në qeverinë e ardhshme. “Mickoski nuk vendos se kush do të jetë përfaqësuesi

Read Full Article

Ja votat e fituara në Ohër, qytetin e lindjes së Bekim Qokut të Vetëvendosjes!

27.183 votues votuan dje për zgjedhjet presidenciale në Ohër. Atje ku numri i trupit votues është 51.717, dalja ishte në masën 52,56%.. KSHZ ka arritur të përpunon 100% të rezultateve ndërsa fituese është Gordana Dafkova me 14.702 apo 54,09% të votave.

Read Full Article

Faleminderon Bujar Osmani

“Faleminderit mbi 120,000 herë! Faleminderit për çdo votë, për çdo mbështetje, për çdo besim të dhënë në këtë udhëtim. Me mbi 120,000 vota,ju keni dërguar një mesazh të qartë: Bashkimi është forca jonë dhe diversiteti është fuqia jonë. Ky është

Read Full Article

KSHZ me 96,97% të rezultateve. Bujar Osmani peshon 117.281 vota, Arben Taravari 82.203   Përditësuar

Deri në ora 00:47 minuta, KSHZ ka përpunuar 96.97% të rezultateve në rang vendi. Të punuara janë 3.391 nga gjithsej 3.508 kuti votimi. Për momentin rezultatet janë me sa vijojnë: Stevo Pendarovski | 175.711 | 19,99% Gordana Siljanovska Davkova | 353.392 | 40,20% Stevco

Read Full Article

Osmani zotohet: Nëse marr besimin e qytetarëve, do të anëtarësohemi në BE deri në vitin 2030 Përditësuar

Kandidati për president nga radhët e Frontit Europian, Bujar Osmani u zotua që siç tha, nëse fiton koncepti i integrimit karshi izolimit, Maqedonia do të bëhet anëtarë e Bashkimit Europian deri në vitin 2030. “Unë besoj fuqishëm  në ofertën të

Read Full Article

Osmani me porosi për rininë: “Votoni ofertën kredibile! Pse duhet t’ia lëmë shtetin dikujt që të eksperimentojnë me të?!”

Kandidati për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut nga koalicioni shumë-etnik Fronti Europian, Bujar Osmani, në vigjilje të rrumbullakimit të fushatës parazgjedhore , sot realizoi takim konstruktiv me të rinjtë, shumica prej të cilëve ditën e mërkurë do ta

Read Full Article

Tubimi n’shesh, faleminderon Fronti Europian

“Mbrëmë, BDI dhe Fronti Europian e vulosën fitoren e 24 prillit – Presidentin në ardhje dr.Bujar Osmani dhe fitoren madhështore të 8 majit – ditën kur koalicioni do të kalojë +20 deputetë”, thuhet në komunikaten e Frontit Evropian. “Me këtë

Read Full Article

Strumicë, njolloset me ngjyrë të kuqe bilbordi i Bujar Osmanit!

Vazhdon vandalizimi i billbordeve të kandidatit shqiptar për president, Bujar Osmani, në vendet me shumicë maqedonase. Dje në Autokomandë, ndërsa sot në Strumicë është njollosur me ngjyrë të kuqe portreti i Osmanit në billbord. Osmani në paraqitjet e fundit ka

Read Full Article

Fronti Europian: Mickoski në derexhe të rëndë, kërkon shpëtim te Levica Përditësuar

Mickoski dhe VMRO assesi ta fshehin nervozën dhe panikun nga BDI dhe Fronti Europian. Se në çfarë derexhe ka rënë dy ditë para humbjes, tregojnë thirrjet për ndihmë nga Levica dhe ZNAM e Dimitrievskit. Madje, shpëtimin dhe ndihmë e kërkon

Read Full Article