Kthehu në faqen kryesore

Tag "Gordana Siljanovska Davkova"

Presidentja Siljanovska Davkova thotë se do ta respektojë emrin kushtetues

Pas reagimit të opinionit vendas dhe ndërkombëtar, presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova përmes një kumtese për media tha do t’i përmbahet aplikimit zyrtar të emrit kushtetues. “Në daljet e saj publike, presidentja Siljanovska ka të drejtë të

Read Full Article

Siljanovska Davkovka: Në pozitat shtetërore të vijnë njerëz me përgjegjësi

Gordana Siljanovska Davkovka nga Prilepi tha se ka ardhur koha që në pozitat shtetërore duke filluar nga presidenti, të vijnë njerëz me përgjegjësi dhe obligim ndaj interesit të qytetarëve. Duke folur për mandatin e kundër kandidatit të tij, Davkovka tha

Read Full Article

Siljanovska: Jam kundër që presidenti të zgjedhet në Kuvend

Nga Kisella Voda, kandidatja e VMRO-DPMNE-së për president Gordana Siljanovska, u shpreh se ajo është kundër mendimit që presidenti të zgjidhet në Kuvend, duke shtuar se qëndrimin nuk e ndryshon sepse nuk është siç tha, si presidenti Stevo Pendarovski që

Read Full Article

Osmani e fton në debat me Siljanovskën e VMRO-DPMNE-së

Kandidati për President nga Fronti Europian, Bujar Osmani fton kundër-kandidaten nga VMRO DPMNE-ja, Gordana Siljanoska-Davkova në debat. Pasi ajo e kundërshtoi Osmanin se thirrja nga ana e saj për 61 deputetë nuk është nacionaliste e se këto zgjedhje nuk janë

Read Full Article

Davkova: Në Kuvend shpeshherë u keqpërdor flamuri evropian

Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska Davkova, në tubimin në Kumanovë, tha se si presidente do të kërkojë unitet. “Mos shko jashtë nëse nuk mund të thirresh në emër të qytetarëve dhe në emër të unitetit parlamentar. Unë këtë do ta

Read Full Article

Siljanovska e përsërit: Do t’i fal të dënuarit për 27 prill

Kandidatja e VMRO DPMNE-së për presidente Gordana Siljanovska Davkova programin e saj e prezantoi para qytetarëve në Strugë. Ajo foli edhe për zhvillimet në Këshillin Gjyqësor dhe në Gjykatën Kushtetuese si dhe për faljen e të dënuarve për 27 prillin.

Read Full Article