Back to homepage

Etiketë "Tetova"

Tetova mes tërmetesh e vërshimesh

Tetova mes tërmetesh e vërshimesh

Këto ditë, Tetova po përballet me fatkeqësi natyrore. Pas vërshimev të sotme, një tërmet me magnitudë 2.4 gradë është regjístruar sonte në ora 20:00 diku 25 km në jugperëndim të Tetovës në zonën kufítare Tetovë – Gostívar. Tërmeti ka qenë

Read Full Article
Vërshimet në Tetovë. Kasami i pafuqishëm, kërkon ndihmën e qeverisë!

Vërshimet në Tetovë. Kasami i pafuqishëm, kërkon ndihmën e qeverisë!

Shtabi Komunal  i Krizave ka mbajtur seancë pasdite në Tetovë  për shkak të stuhisë në qytet dhe dëmeve materiale të shkaktuara në pronat e qytetarëve dhe institucioneve në nivel lokal. Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami, informoi se do të kërkohet ndihmë nga Qeveria

Read Full Article
Bilall Kasami me linjë telefonike dhe viber grup dëshiron të tejkalon situatën me vërshimet!

Bilall Kasami me linjë telefonike dhe viber grup dëshiron të tejkalon situatën me vërshimet!

Pasditen e sotme është mbajtur mbledhja e Shtabit të Krizës në Komunën e Tetovës lidhur me gjendjen e krijuar pas reshjeve të shiut ku dëme të konsiderueshme u shkaktuan edhe në Komunën e Tetovës. Në diskutim, kryetari i Komunës së

Read Full Article
Tetova nën ujë, Kasami: Komuna nuk ishte aspak e gatshme për situata të tilla

Tetova nën ujë, Kasami: Komuna nuk ishte aspak e gatshme për situata të tilla

Reshjet e dendura të shiut që kapluan sot të gjithë territorin e vendit e me theks të veçantë zonën e Pollogut, shkaktuan përmbytje nëpër shumë qytete. Qyteti i Tetovës është ndër qytetet ku reshjet e shiut përmbytën rrugët, madje dëmtuan

Read Full Article
Tetova rrugët plot me gropa, Komuna në pritje të kompanisë që do të kryejë sanimin

Tetova rrugët plot me gropa, Komuna në pritje të kompanisë që do të kryejë sanimin

Disa nga rrugët kryesore dhe ato dytësore në Tetovë janë në gjendje të mjerueshme dhe me plotë gropa. Situata e tillë paraqet problem për lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe rëndon edhe më shumë problemin me kaosin në trafik. Komuna premton

Read Full Article