Zgjedhjet e kthejnë mbrapsht ekonominë

Zgjedhjet e kthejnë mbrapsht ekonominë

Njohësit e ekonomisë si problematike e shohin edhe caktimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare për disa muaj më vonë pasi deri atëherë asnjë kompani nuk do të marrë guximin për të investuar në një periudhe me shumë paqartësi në skenën

Lexo tërë artikullin
Gerberih: Nuk meritoni asgjë më pak se anëtarësimi i plotfuqishëm në BE

Gerberih: Nuk meritoni asgjë më pak se anëtarësimi i plotfuqishëm në BE

Ambasadori gjerman në vend, Tomas Gerberih lidhur me vendimin e Këshillit të BE-së të mos fillojë negociata me Maqedoninë e Veriut, tha se vendi është pjesë e Evropës dhe nuk meriton asgjë më pak se anëtarësimi i plotë në Bashkimin

Lexo tërë artikullin
Panair i librit të botuesve shqiptarë në Tetovë

Panair i librit të botuesve shqiptarë në Tetovë

Prej sot e deri më 27 tetor në Tetovë mbahet Edicioni i 19-të i Panairit të librit, në organizim të Shoqatës së botuesve shqiptarë në Maqedoni. Në panair prezantohen dhjetëra shtëpi botuese nga vendi, Shqipëria dhe Kosova. “Prezantohen autorë nga

Lexo tërë artikullin
Reagimi i LSDM-së ndaj fjalimit të Hristijan Mickovski

Reagimi i LSDM-së ndaj fjalimit të Hristijan Mickovski

VMRO-DPMNE është parti që, jo vetëm shet patriotizëm të rremë, por ka qenë një zë i lartë kundër integrimit të vendit në NATO dhe në BE, ajo ka qenë kundër përparimit dhe kundër reformave, thuhet në ragimin e LSDM-së, pas

Lexo tërë artikullin
Ndërrimi i drejtorit të Sh. F. “25 maji”, Murtezani: Vendimi i komunës, i kundërligjshëm

Ndërrimi i drejtorit të Sh. F. “25 maji”, Murtezani: Vendimi i komunës, i kundërligjshëm

Komuna e Gazi Babës pasditen e së martës emëroi ushtrues të ri detyre në postin e drejtorit të Shkollës Fillore “25 Maji” në Hasanbeg, duke e arsyetuar vendimin me përfundimin e mandatit të drejtorit të deritanishëm, Fadil Murtezani. Por, Murtezani

Lexo tërë artikullin
Qeveria kalimtare, debat mes LSDM dhe VMRO-DPMNE

Qeveria kalimtare, debat mes LSDM dhe VMRO-DPMNE

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka deklaruar se në takimin e liderëve ka propozuar që Qeveria kalimtare të formohet nga kjo javë, por kjo është refuzuar nga kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Zoran Zaev. “Në

Lexo tërë artikullin
E vërteta për deklaratën e Grubit në Opinion | VIDEO

E vërteta për deklaratën e Grubit në Opinion | VIDEO

Deputetja e ASH-së Arta Toçi, mundohet të shtrembëroje deklaratën e deputetit të BDI-së Artan Grubi për vendimin e BE-së, se Shqipëria ka qenë fajtore për mos marrjen e datës së Maqedonisë së Veriut. Me këtë shtrembërim, deputetja Toçi jo që

Lexo tërë artikullin
Kurti paralajmëroi se nuk do të mbështesë asnjë parti shqiptare në zgjedhjet në RMV

Kurti paralajmëroi se nuk do të mbështesë asnjë parti shqiptare në zgjedhjet në RMV

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, prijës në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, në emisionin “200” ka komentuar mosdhënien e datës së Bashkimit Evropian (BE) për Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë, zgjedhjet e parakohshme parlamentare në RMV, vend ky në të cilin

Lexo tërë artikullin
Ahmeti: Zgjedhjet e kryetarëve të degëve në BDI bëhen në mënyrë transparente

Ahmeti: Zgjedhjet e kryetarëve të degëve në BDI bëhen në mënyrë transparente

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në emisionin “Argument” bëri të ditur se zgjedhje që bëhen në degë janë më transparente që ka bërë ndonjëherë ndonjë parti politike shqiptare në vendin tonë. “Asgjë nuk fshihet gjithçka është transparente. Deri më tani

Lexo tërë artikullin
I biri i ish veprimtarit të zhdukur Remzi Hoxha: 24 vjet nga zhdukja s’ka gatishmëri për zgjidhje të kësaj tragjedie

I biri i ish veprimtarit të zhdukur Remzi Hoxha: 24 vjet nga zhdukja s’ka gatishmëri për zgjidhje të kësaj tragjedie

Ardian Hoxha, i biri i ish veprimtarit, Remzi Hoxha ka thënë se edhe 24 vjet nga zhdukja e të atit nuk ka gatishmëri që të ketë një zgjidhje të kësaj tragjedie. “Në ditët e para nuk dihej a e kanë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA