Lëndohet Polici duke tentuar të arreston banorin e Pirokut

Lëndohet Polici duke tentuar të arreston banorin e Pirokut

Mbrëmë rreth orës 23 e 20 minuta, në Siriçinë të Tetovës, pjestarët e policisë nga SPB- Tetovë, e kanë privuar nga liria 33-vjeçarin M.A. nga Piroku i Tetovës, i cili ka drejtuar veturën ,,Folkcvagen Passat” me targa të Gjermanisë, ku

Lexo tërë artikullin
Gostivar, Inspektorati zbulon një kafiteri dhe një çajtore  duke punuar

Gostivar, Inspektorati zbulon një kafiteri dhe një çajtore duke punuar

Dje (2-prill) në bashkveprim me Inspektoratin shtetrorë të tregut, në Gostivar dhe në Vrapçisht të Gostivarit, janë zbuluar dy objekte hotelerike (kafiteri dhe çajtore) të cilat kanë qenë të hapura dhe kanë punuar, njofton Gostivari Sot  “Dy objektet në fjalë

Lexo tërë artikullin
Në Tetovë e Gostivar 2 persona “shkolën”, orën policore

Në Tetovë e Gostivar 2 persona “shkolën”, orën policore

Në periudhën e datës 02/03 prill prej ora 07.00 deri 07.00, në rajonin e Sektorit për punë të brendshme Tetovë, gjithsej 2 persona nuk e kanë respektuar vendimin e qeverisë për përkufizimin e lëvizjeve (Te- 1 dhe Gv-1), prej të cilëve njëri është i

Lexo tërë artikullin
Personat që ngelën papunë ose punonin në të zezë, do të përfitojnë nga shteti!

Personat që ngelën papunë ose punonin në të zezë, do të përfitojnë nga shteti!

Në konferencën për media, ndihmës ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Xhonul Bajraktar i shoqëruar nga ndihmës ministri plotësues, Sanela Shkrijell, bënë me dije masat sociale të dekretuar nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, raporton Flaka “Pikërisht në

Lexo tërë artikullin
Qyteti i Shkupit do të mbajë seancë në ambient të hapur

Qyteti i Shkupit do të mbajë seancë në ambient të hapur

Për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe në përputhje me rekomandimet e Qeverisë, seanca e sotme e Këshillit të Qytetit të Shkupit, ku pritet të miratohen një seri masash urgjente në interes të qytetarëve, do të mbahet jashtë godinës së

Lexo tërë artikullin
Dibër, padi për personin që shkeli orën policore

Dibër, padi për personin që shkeli orën policore

Prokuroria Themelore Publike Dibër, ka parashtruar Propozim për lëshimin e urdhrit penal kundër një personi për vepër të kryer penale – Mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë epidemisë, kumtuan nga Prokuroria Publike. Ai akuzuari më 30 mars, siç informojnë nga Prokuroria

Lexo tërë artikullin
Shkup, 44 persona dënohen me nga 2.000 euro për mosrespektim të orës policore

Shkup, 44 persona dënohen me nga 2.000 euro për mosrespektim të orës policore

Prokurorët kërkon dënim për 45 persona të cilët nuk kanë respektuar masat e qeverisë për mbrojtje nga koronavirusi. Secili prej tyre do të duhet të paguaj gjobë prej 2,000 eurove. Prokuroria Publike në Shkup deri te Gjykata Penale ka deponuar

Lexo tërë artikullin
Kthehen edhe 180 qytetarë të Maqedonisë së Veriut nga Berlini dhe Boni

Kthehen edhe 180 qytetarë të Maqedonisë së Veriut nga Berlini dhe Boni

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) informon se dje është organizuar fluturim për riatdhesim të gjithsej 180 shtetasve të Maqedonisë së Veriut nga Berlini dhe Kolni/Boni. Me këtë, numri i qytetarëve të riatdhesuar në organizim të MPJ-së, Sekretariatit të përgjithshëm

Lexo tërë artikullin
Maqedoni, 1 në 10 të testuarit dolën me CoVid-19

Maqedoni, 1 në 10 të testuarit dolën me CoVid-19

Çdo i 10-ti qytetarë i testuar për Koronavirusin ka rezultuar pozitiv me CoVid-19 në nivel vendi. Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë deri në mesditën e 2 Prillit, në Maqedoninë e Veriut të infektuar janë gjithësej 384

Lexo tërë artikullin
Galeria Nacionale me përkujdesje aktive ndaj personave me aftësi të kufizuar

Galeria Nacionale me përkujdesje aktive ndaj personave me aftësi të kufizuar

Galeria Nacionale e Maqedonisë së veriut edhe sot në këtë situatë që ka përfshirë gjithë botën mundohet në mënyrë sa më të mirë , atyre që qëndrojnë në shtëpi dhe në veçanti personave me aftësi të kufizuar, të ju lehtësoj

Lexo tërë artikullin