KSHZ me aksion gueril për votim të sigurt

KSHZ me aksion gueril për votim të sigurt

Me aksione guerile, për herë të parë deri më tani, një ekip nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka vendosur dy ambiente të mëdha në sheshet në Ohër dhe Strugë, një kambanë të madhe qelqi dhe një xhel për dezinfektim, për

Lexo tërë artikullin
Publikohen “bomba” të reja për Janushevin dhe Janakieskin

Publikohen “bomba” të reja për Janushevin dhe Janakieskin

Pesë “bomba” të reja edhe sot janë publikuar në kanalin Youtube, për të cilat pohohet se janë për sekretarin e përgjithshëm të VMRO DPMNE-së, Igor Janushev dhe ish ministrin Mile Janakieski. Në incizime dëgjohet se si ata merren vesh për

Lexo tërë artikullin
Gjatë 24 orëve 5 të vdekur e 78 të infektuar me Kovid-19

Gjatë 24 orëve 5 të vdekur e 78 të infektuar me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit, janë bërë 894 teste, ndërsa janë regjistruar 78 raste të reja me Kovid-19. Në Shkup-26, Kumanovë-4, Dibër-1, Shtip-17, Tetovë-9, Strugë-3, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-5, Kriva Pallank -1, Koçan -1, Probistip-3, Vinica

Lexo tërë artikullin
Kreu i VMRO-së: Pse e refuzojmë tezën e “kryeministrit shqiptar” të Ali Ahmetit

Kreu i VMRO-së: Pse e refuzojmë tezën e “kryeministrit shqiptar” të Ali Ahmetit

Kreu i VMRO-së, partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, Hristijan Mickoski, komentoi kauzën e BDI-së për kryeministër shqiptar, duke thënë se ku është dakort e ku jo me të. Në një intervistë për REL, Mickoski kontestoi aspektin

Lexo tërë artikullin
Vazhdon prezantimi i ofertave zgjedhore të partive para qytetarëve

Vazhdon prezantimi i ofertave zgjedhore të partive para qytetarëve

Fushata parazgjedhore e partive për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut është në mes. Programet e tyre zgjedhore ata do t’i prezantojnë edhe sot në takime me qytetarët, në një format më të vogël, sesa ishte në zgjedhjet e

Lexo tërë artikullin
RMV, pak ekonomi, më shumë nacionalizëm, më së shumti “bomba”

RMV, pak ekonomi, më shumë nacionalizëm, më së shumti “bomba”

Pjesa e parë e fushatës zgjedhore, që po zhvillohet nën hijen e koronavirusit, solli shumë premtime nga partitë, nga ato ekonomike deri në etnike, shumë “bomba”, si dhe TV duelin e parë televiziv të liderëve, shkruan REL, transmeton Portalb.mk. BDI beson se kandidati

Lexo tërë artikullin
Gjashtë viktima dhe 147 raste të reja me Covid-19, shërohen 111 pacientë

Gjashtë viktima dhe 147 raste të reja me Covid-19, shërohen 111 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1296 testimeve të realizuara, 147 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve në Shkup janë regjistruar 64 raste, Kumanovë-8, Shtip-6, Prilep-3, Tetovë-16, Strugë-7, Veles-5, Manastir-4, Ohër-5, Gostivar-9, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Koçani -1, Probishtip-1, Kratovë-1,

Lexo tërë artikullin
Neziri: Kultura shqiptare e fshatrave shqiptarë në Veles, prioriteti ynë

Neziri: Kultura shqiptare e fshatrave shqiptarë në Veles, prioriteti ynë

Jozyrtarisjt, në 24 orët e fundit raportohet për të paktën 129 të të infektuar të rinj me Covid-19 dhe 6 viktima. Priten rezultate për të paktën edhe 20 teste nga qendrat private të testimit pas çka pritet  edhe raporti zyrtar,

Lexo tërë artikullin
Sëmundjet e zemrës – shkaku kryesor i vdekjes së popullatës

Sëmundjet e zemrës – shkaku kryesor i vdekjes së popullatës

Sëmundja kardiovaskulare kryeson listën e shkaqeve kryesore të vdekjes në popullatë. Sipas diagnozave të të ndjerive, gjysma e sëmundjeve kanë qenë të zemrës, analizojnë nga Instituti i Shëndetit Publik, përcjell FLAKA. Të dhënat nga Drejtorisë së Librave amë Regjistrimit tregojnë

Lexo tërë artikullin
Filipçe: KSI po ndjek situatën në rajon, kufijtë mbesin të hapur

Filipçe: KSI po ndjek situatën në rajon, kufijtë mbesin të hapur

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe përmes profilit të tij në Facebook ka bërë të ditur se për momentin kufijtë e vendit mbesin të hapur. Filipçe thekson se Komisioni për Sëmundje Infektive gjatë ditës së sotme pritet të përfundon grumbullimin e

Lexo tërë artikullin